Радехівська ДПІ інформує: Особливості отримання податкової знижки.

Дата: 04.03.2024 16:56

Радехівська ДПІ інформує: Особливості отримання податкової знижки.

Радехівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що з 1 січня 2024 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2023 року.

Податковим кодексом України громадянам надано право скористатися податковою знижкою. Для реалізації такої можливості необхідно, щоб понесені платником витрати відповідали переліку витрат, дозволених до включення до такої знижки, мати підтверджуючі документи на них та отримувати заробітну плату з якої утримувався та сплачувався податок.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС «Електронний кабінет», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна. З платниками було проведено тренінг з даної тематики.

Для подання декларації через Електронний кабінет необхідно:

* зайти за допомогою кваліфікованого електронного підпису в “Електронний кабінет” (http://cabinet.tax.gov.ua/)

* у вкладці “ЕК для громадян” приватної частини  створити та заповнити

Податкову декларацію про майновий стан і доходи (F0100214). Додати до декларації:

- додаток Ф3 (F0121614) Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи з фізичних осіб, у зв’язку з використанням права на податкову знижку;

- документи довільного формату (F1360102): завантаживши скан-копії підтверджуючих документів, які надають право на отримання податкової знижки.

* після успішного заповнення зберегти, підписати декларацію за допомогою КЕП та відправити.

* дочекатися на отримання Квитанції №1, яка засвідчує факт і час отримання електронного документа та Квитанції №2, яка засвідчує факт і час приймання (неприймання) чи реєстрації електронного документа.

Крім того, платників повідомлено, що податкова знижка отримується в поточному році за минулий. Право на податкову знижку не накопичується та не переноситься на наступний рік. Тобто, граничний термін подання податкової декларації для реалізації права на податкову знижку за 2023 рік – 31 грудня 2024 року.