Лопатинська громада
Львівська область, Червоноградський район

Електронна демократія

Фото без опису

У контексті становлення України як європейської держави, трансформації українського суспільства та активного розвитку різних інформаційних технологій у всьому світі важливого значення набуває дослідження у сфері проблематики е-демократії. Важливість дослідження сучасного стану та перспектив розвитку е-демократії в Україні обумовлена її значимістю для подальшого впровадження принципів та розвитку е-демократії в Україні, удосконалення нормативно-правової бази України у сфері е-демократії, підвищення рівня ефективності функціонування органів влади та вдосконалення інструментів впливу громадськості на суспільні справи в державі.

ЩО ТАКЕ ЕЛЕКТРОННА ДЕМОКРАТІЯ?

Вперше термін «електронна демократія» з’явився у 1994 р. в США і досить швидко став загальновживаним у багатьох державах світу.

 Е-демократія визначається як використання інформаційно-комунікаційних технологій  в демократичних процесах, яке дозволяє:

  1. посилити участь, ініціативність та залучення громадян на національному, регіональному та місцевому рівнях публічного життя;
  2. покращити прозорість демократичного процесу прийняття рішень, а також підзвітність демократичних інститутів;
  3. покращити чутливість / зворотну реакцію органів влади на звернення громадян;
  4. сприяти публічним дебатам та звертати увагу громадян до процесу прийняття рішень.

Завдяки своїм принципам та інструментам е-демократія може надати розвинутому суспільству велику кількість різноманітних можливостей. Е-демократія відкриває нові канали для отримання громадянами поточної інформації про політичну ситуацію в державі, а також надає інструменти для контролю за владою, що підвищує рівень прозорості в діях влади та її підзвітності перед громадянським суспільством.

 Е-демократія дозволяє громадянам відкритіше та голосніше висловлювати свої погляди, а також сприяє їхньому рівноправному включенню в політичне життя, що своєю чергою може привести до збільшення відповідальності як представників влади, так і кожного громадянина перед суспільством. Також е-демократія завдяки широкому застосуванню ІКТ спроможна посилити як соціальну згуртованість громадян, сприяючи тим самим зміцненню суспільної стабільності, так і призвести до появи такого принципу управління суспільством, що будується за принципом «знизу вгору», сприяючи тим самим ефективному державному управлінню.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь