До якого періоду діє спрощена система з особливостями оподаткування під час «гарячої лінії» в Радехівській ДПІ

Дата: 02.08.2023 15:36

У Радехівській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників податків відповідала начальник ДПІ Руслана Мулявка.

Окремих запитувачів цікавило питання, щодо закінчення пільгового режиму оподаткування.

Керівник ДПІ детально роз’яснила, що з 01.08.2023 набрав чинності Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219).

Вищевказаним Законом внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема щодо особливостей оподаткування платника податку при переході зі спрощеної системи оподаткування з відсотковою ставкою єдиного податку у розмірі 2 % на систему оподаткування, на якій він перебував до її обрання.

Так, платники єдиного податку третьої групи, які станом на 31 липня 2023 року використовували особливості оподаткування та не відмовилися від їх використання самостійно, з 1 серпня 2023 року автоматично будуть переведені на застосування системи оподаткування (на відповідну ставку та групу єдиного податку або на загальну систему оподаткування), на якій  такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування.

Новостворені суб'єкти господарювання, які з дня державної реєстрації обрали спрощену систему з особливостями оподаткування автоматично будуть переведені на застосування платниками єдиного податку третьої групи із ставкою єдиного податку у розмірі 5 відсотків доходу.