Довідка-підтвердження статусу податкового резидента України - Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Дата: 24.05.2023 14:21

На запитання платників, що надходили під час «гарячої лінії»  відповідала начальник Радехівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Руслана Мулявка

Було надано відповіді на такі запитання:

- Чи може платник податків (ЮО, ФОП, ФО) отримати довідку-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів за минулі роки?

Платник податків (юридична особа, фізична особа – підприємець, фізична особа) може отримати довідку-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів за будь-який минулий рік.

- Чи може контролюючий орган надати платнику податків (ЮО, ФОП, ФО) у паперовій формі декілька оригіналів довідки-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів для пред’явлення за місцем вимоги?

Контролюючий орган може надати платнику податків (юридичній особі, фізичній особі – підприємцю, фізичній особі) довідку-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів у паперовій формі за відповідний звітний (податковий) період (рік) для пред’явлення за місцем вимоги за результатами розгляду кожної поданої заяви про підтвердження резидентського статусу для уникнення подвійного оподаткування. Слід зазначити, що формою Заяви передбачено отримання платником податків одного екземпляра оригіналу Довідки за відповідний звітний (податковий) період (рік).

Разом з тим платник податків не обмежений у кількості подання таких Заяв.

Тому, контролюючий орган може надати платнику податків (юридичній особі, фізичній особі – підприємцю, фізичній особі) Довідку у паперовій формі за відповідний звітний (податковий) період (рік) для пред’явлення за місцем вимоги за результатами розгляду кожної поданої Заяви.

Порядком та формою Заяви не передбачено обмежень щодо року за який контролюючим органом може бути надана Довідка.

Дозвонювачі отримали фахові відповіді на всі запитання щодо заявленої тематики.