ДОКУМЕНТИ ПРО ІНВАЛІДНІСТЬ

Дата: 24.03.2023 16:54

ДОКУМЕНТИ ПРО ІНВАЛІДНІСТЬ

Відповідно до змін Правил перетинання державного кордону громадянами України, які ще не набули чинності, але наберуть скоро, довідка МСЕК вже не буде достатнім підвердженням наявності у особи інвалідності в контексті підтвердження права на перетин кордону

Для перетину кордону документами про інвалідність визнаватимуться:

• посвідчення, яке підтверджує відповідний статус (посвідченя особи з інвалідністю)

• пенсійне посвідчення, в якому зазначено групу та причину інвалідності

• довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Розповім детальніше, як ці документи оформити

1. Пенсійне посвідченняпозначкою про інвалідність)

Хто може отримат?

Особа, якій призначено пенсію, або її законний представник. Тобто після отримання довідки МСЕК спочатку необхідно оформити пенсію по інвалідніості, а після цьогозамовляти посвідчення.

Про те, які особи з інвалідністю мають право на пенсію, тут https://www.pfu.gov.ua/33113-strahovyj-stazh-neobhidnyj.../

Куди звертатись?

Територіальні органи Пенсійного фонду України (можна онлайн).

Орієнтовано 30 днів

Паперове пенсійне посвідчення має бути підготовлено протягом орієтовано 4 тижнів.

Електронне пенсійне посвідчення має бути підготовлено до видачі протягом 30 робочих днів з дня прийняття заяви від одержувача пенсії територіальним органом Пенсійного фонду України.

1. Посвідчення особи з інвалідністю

Хто може отримати?

Особи з інвалідністю, якій призначено державну соціальну допомогу. Тобто спочатку необхідно оформити державну соціальну допомогу, а після цьогооформлювати посвідчення.

Про те, коли особи з інвалідністю мають право на державну соціальну допомогу:

Куди звертатись?

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій, виконавчих органів міських рад

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад

Центр надання адміністративних послуг відповідно до місця проживання

Скільки днів займає оформлення?

Посвідчення оформлюється та видається у день звернення за його отриманням, але не пізніше 15 робочих днів після призначення державної соціальної допомоги.

Який порядок отримання?

1. Довідка для отримання пільг особам з інвалідністю, які не мають права на пенсію

Хто може отримати?

Особи з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад

Центр надання адміністративних послуг

5 робочих днів з дня отримання відповідної заяви

Який порядок отримання?

Підсумовуючи викладене, раджу особам, які отримали довідку МСЕК про інвалідність, звернутись із цією довідкою до управління праці та соціального захисту населення за своїм місцем проживання для з'ясування, чи має ця особа право на пенсію чи державну соціальну допомогу і, відповідно, який з наведених документів особа може оформити.