До уваги! Радехівське бюро правової допомоги інформує.

Дата: 30.06.2022 09:35

Через повномасштабне вторгнення росії на територію України багато українців були вимушені залишити свої домівки та місце роботи і переїхати в інші області.

У такому випадку роботодавець не має права звільнити ВПО, однак він може призупинити дію трудового договору у зв’язку з неможливістю виконання роботи. Водночас працівник не вважається звільненим та може працевлаштуватися на інше місце роботи за сумісництвом.

Також на підприємстві, установі, організації, де працює ВПО, може бути запроваджений простій. Він може бути оформлений як на всьому підприємстві, так і у окремих його підрозділах або щодо окремих працівників. У разі простою працівникам забезпечується оплата праці у розмірі не менше, ніж дві третини посадового окладу.

Нагадаємо, як повідомили в Донецькій обласній службі зайнятості, на час дії воєнного стану для вимушених переселенців скасовано обмеження в роботі за сумісництвом, що стосуються часу її тривалості. Працівника можна оформити не лише на пів ставки, а й на більшу тривалість часу, зокрема – на повний робочий день.

Життя після переміщення викликає багато запитань: де шукати роботу, як знайти школу для дитини?

Програма Єднання заради дії спільно з Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Stabilization Support Services підготували корисну інфографіку

Освіта Дитина може продовжувати навчання у старій школі на дистанційній основі. Якщо ж така можливість відсутня, можна продовжити навчання у будь-якому іншому закладі на території України.

Робота Ви можете звернутися до центру зайнятості за новим місцем перебування. За бажання, вас можуть направити на курси перекваліфікації.

Якщо маєте правове питання, звертайтеся до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103

За цим номером:

Надаються консультації та роз’яснення з правових питань

Можна отримати інформацію щодо розташування, номери телефонів та актуальну інформацію про режими роботи бюро правової допомоги.

Корисні ресурси для пошуку роботи або школи:

Відповіді на 30 головних запитань про освіту під час війни на сайті освітнього омбудсмена України, https://cutt.ly/ZKnP9x8.

Інтерактивна мапа з переліком центрів зайнятості, https://cutt.ly/PKnAuW.

Що робити, коли проблеми зі здоров’ям застали в новому місті, де ви ще не маєте знайомих лікарів?

Як внутрішньо переміщена особа ви маєте право на:

Первинну медичну допомогу,

Вторинну медичну допомогу,

Участь у програмі “Доступні ліки”.

За цим номером:

Надаються консультації та роз’яснення з правових питань

Детальніше про права та пільги ВПО щодо медичного забезпечення в інфографіці

Єднання заради дії

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Stabilization Support Services