Цільова соціальна програма забезпечення пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2021 рік

Дата: 11.03.2021 15:15

ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

6  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

Від  05 березня 2021 року                           №   __                                смт. Лопатин

Про затвердження Цільова соціальна програма

забезпечення пожежної та техногенної безпеки,

цивільного захисту населення і територій від надзвичайних

ситуацій техногенного та природного характеру на 2021 рік

Відповідно до підпункту 22 пункту 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи лист 51 ДПРП 21 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Львівській області від02.02.2021 №21/142 щодо затвердження програми   Лопатинська селищна рада,-

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Цільову соціальну програму забезпечення пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2021 рік Лопатинської селищної ради  згідно з додатком.

2. Контроль за виконанням рішення покласти постійну депутатську комісію з питань планування, бюджету, фінансів, енергозбереження та інвестицій Лопатинської селищної ради.

Селищний голова                                                              Олег МИКИТИН

до рішення Лопатинської селищної ради

№ __ 05 лютого 2021 року

Аналіз тенденцій розвитку техногенних аварій, катастроф і стихійних лих,   прогноз можливих небезпек показує, що на території Радехівського району зберігається високий ступінь ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Небезпека і загроза сьогодні носять більш комплексний, взаємозв’язаний характер. Антропогенна діяльність веде до збільшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Загрози стають джерелом надзвичайних ситуацій у різних сферах життєдіяльності та постійно збільшуються їх масштаби. В останні роки все частіше виникають надзвичайні ситуації специфічного характеру.

З урахуванням цього, стратегічним напрямком розвитку служби ДСНС України повинна стати організація інфраструктури сучасного суспільного функціонування, адаптована до проблем безпеки людини і суспільства, яка має вирішуватися в рамках єдиної державної стратегії сталого безпечного розвитку.

Метою державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій є забезпечення гарантованого захисту життя, здоров’я людей, земельного, водного, об’єктів виробничого і соціального призначення у допустимих межах показників ризику, критерії яких встановлюються з урахуванням вітчизняного та світового досвіду.

Основними завданнями пожежно рятувальних підрозділів  є:

- забезпечення захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

- забезпечення готовності сил і засобів до дій, призначених для запобігання надзвичайним ситуаціям, та реагування на них;

- розробка та забезпечення заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій;

- збирання та аналітичне опрацювання інформації про надзвичайні ситуації; прогнозування й оцінка соціально-економічних наслідків надзвичайних ситуацій, визначення на основі прогнозу потреби в матеріально-технічних і фінансових ресурсах;

- оповіщення населення про загрозу та виникнення надзвичайної ситуації;

- проведення рятувальних та інших невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, організація життєзабезпечення постраждалого населення;

- навчання, тренування населення способам захисту в разі виникнення надзвичайних ситуацій;

Стратегічним завданням програми є подальше вдосконалення практичної діяльності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування щодо реалізації державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і території, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій.

1. Матеріально-технічне забезпечення у сфері цивільного захисту

1. Пожежна мотопомпа (ПМ) - це насосне обладнання з дизельним або бензиновим двигуном, забезпечене пожежно-технічним інвентарем. У міських умовах вода для гасіння вогнищ загоряння подається з централізованих мереж, в той час як в місцях, які не мають системи водопостачання, для цього використовуються ставки, озера, річки і технологічні водойми. У таких місцях, на промислових і складських підприємствах, об'єктах житлової нерухомості для подачі води до області горіння використовуються ручні, що носяться або автомобільні ПМ.
    2. Човен призначений для рятування людей на водних об’єктах та під час ліквідації надзвичайних ситуацій пов’язаних з повенями.
    3. Бензопила призначена для виконання рятувальних робіт при ліквідації надзвичайних ситуації пов’язаних із буревіями, завалами.

Лопатинська селищна рада,

21 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Львівській області,

2021 р.

Примітки:

1. Фінансування видатків для реалізації заходів, визначених програмою, здійснюється відповідно до розрахунків згідно з додатком 1.

2. Організація виконання заходів покладається на структуру, визначену першою в переліку.

Начальник 51 ДПРП 21 ДПРЧ ГУ

ДСНС України у Львівській області                                       Володимир ХОМА

Секретар ради                                                                                  Галина Білик

Розрахунок коштів