Сеанс «гарячої лінії» у Радехівській ДПІ
У Радехівській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія».
На питання додзвонювачів щодо використання касової техніки суб'єктами господарювання та порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, єдиного внеску та інших платежів відповідала начальник ДПІ Руслана Мулявка.
Під час спілкування з платниками посадовець надала роз’яснення щодо порядку реєстрації програмного РРО. Зокрема зазначила, що для реєстрації ПРРО суб’єкт господарювання має сформувати в електронному вигляді Заяву про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (J/F 1316604), яка подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.
У реєстраційній заяві за ф. №1-ПРРО зазначається локальний номер ПРРО, присвоєний такому ПРРО суб’єктом господарювання. Локальний номер ПРРО становить числовий номер, він є унікальним серед номерів, що присвоюються суб’єктом господарювання у довільному порядку ПРРО для його реєстрації та застосування у відповідній господарській одиниці. Локальний номер ПРРО зберігається за ПРРО до дати скасування реєстрації ПРРО.
Фіскальним сервером здійснюється автоматизована обробка реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, за результатами якої ПРРО реєструється, або формується відмова в реєстрації ПРРО.
Про результати обробки реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, суб’єкту господарювання надається або направляється інформація засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій:
- у день отримання реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО, надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного) дня;
- не пізніше наступного робочого дня, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО надійшла після 16.00 робочого (операційного) дня.
Суб’єкту господарювання направляється інформація про реєстрацію ПРРО у другій квитанції, із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО.
Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.
Також податківець відповіла на запитання щодо обліку товарних запасів підприємцями на загальній системі оподаткування, як заповнити реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати податків, єдиного внеску та інших платежів у структурованому форматі, які штрафні санкції застосовуються до платників у разі порушень у проведенні розрахункових операцій.
На всі поставлені запитання фахівець надала вичерпні відповіді.