Лопатинська громада
Львівська область, Червоноградський район

Проєкти рішень 35 сесії 8 скликання

Дата: 31.10.2023 09:08
Кількість переглядів: 335

Безымянный

     ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО  РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

 

                                                             Р І Ш Е Н Н Я                

 

Від   02.11. 2023  року                       №  1                           смт. Лопатин

 

 

   Про затвердження порядку денного

чергового засідання   35  сесії  8 скликання

 

 

Керуючись Законом України «Про  місцеве самоврядування в Україні» Лопатинська селищна рада,

 

                            ВИРІШИЛА:

 

         1. Затвердити  порядок  денний  чергової   35  сесії 8 скликання Лопатинської селищної ради, згідно з додатком.

 (Додаток ).

 

 

 

 

       

Селищний голова                                                                Олег МИКИТИН

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток   до рішення  Лопатинської селищної ради від  02.11.2023  року №1

 

 

Порядок денний проведення

чергової  35 сесії 8 скликання

Лопатинської селищної ради

 

      1. Про затвердження порядку денного  чергового  засідання  35  сесії 8  скликання.

    2.  Про виконання бюджету Лопатинської селищної територіальної громади за 9 місяців 2023 року.

   3. Про затвердження фінансового плану КНП «Лопатинська районна лікарня»

  4. Про внесення змін до місцевих програм

  5. Про затвердження Програми матеріальної підтримки Червоноградського районного відділу  поліції  ГУНП у Львівській області в  із забезпечення матеріально-технічної бази на 2023 рік

  6. Про затвердження Програми «Збільшення статутного фонду КП Лопатинської селищної ради на 2023 рік»

  7. Про надання коштів  субвенцій з місцевого бюджету

  8. Про внесення змін до бюджету Лопатинської селищної територіальної громади в  листопаді  2023 року.

  9. Про затвердження Порядку розроблення місцевих цільових програм, фінансування, моніторингу та звітності про їх виконання

10.   Про затвердження  оновленого переліку адміністративних  послуг,що надаються через/та Центр надання адміністративних послуг Лопатинської селищної ради.

11. Про затвердження Положення « Організація харчування дітей у закладах освіти Лопатинської ТГ».

12.    Про внесення змін до Положення про встановлення розміру батьківської плати за навчання у початковому спеціалізованому мистецькому закладі ( мистецькій школі)  КЗ «Лопатинська дитяча музична школа».

13. Про передачу  спеціалізованого шкільного автобуса « ATAMAN» модель  D 093S2 з балансу Лопатинської селищної ради Червоноградського району Львівської області на баланс ЗЗСО І-ІІІ ст..с.Березівка.

14. Про демонтаж пам’ятників  с. Руденко, с.Сморжів.

15. Про передачу майна до КНП «Лопатинська районна лікарня» Лопатинської селищної ради Львівської області.

16 . Про затвердження Порядку використання автотранспортних засобів в Лопатинській селищній раді Червоноградського району Львівської області.

17. Про затвердження Положення про порядок встановлення меморіальних дошок на об’єктах, що належать до спільної власності на території Лопатинської селищної територіальної громади.

18.  Земельні питання.

     Різне.

 

                    Секретар ради                                        Галина  БІЛИК

 

Безымянный

     ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО  РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

                                                     Р І Ш Е Н Н Я  

 

       Від   02 листопада   2023  року                       №      2                смт. Лопатин

 

 

Про виконання бюджету

Лопатинської селищної

територіальної громади

за 9 місяців 2023року

 

 

     Відповідно до пункту 23 статті 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статті 80 Бюджетного кодексу України, заслухавши звіт начальника фінансового відділу Лопатинської селищної ради С.Кулич  «Про виконання бюджету Лопатинської селищної  територіальної громади за 9 місяців  2023року », Лопатинська селищна  рада 

 

В И Р І Ш И Л А:

      

          1.Затвердити звіт про виконання бюджету Лопатинської селищної  територіальної громади за 9 місяців 2023року:

 

- по доходах в сумі 83 260 046,58  грн , в тому  числі за загальним фондом

80 200 140,22  грн, спеціальним фондом- 3 059 906,36грн

-по видатках в сумі 75 232 006,53 грн,за загальним фондом в сумі 68 593 300,28грн, за спеціальним фондом в сумі 6 638,706,25 грн.

 

      2.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань планування,бюджету,  фінансів,енергозбереження та інвестиції . 

 

 

 

 Селищний голова                                   Олег МИКИТИН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОВІДКА

ПРО СТАН ВИКОНАННЯ

БЮДЖЕТУ ЛОПАТИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

ЗА  9  МІСЯЦІВ 2023 РОКУ

 

За 9 місяців 2023 року забезпечено виконання доходів загального та спеціального фондів бюджету Лопатинської селищної  територіальної громади на загальну суму  83 260 ,05 тис. грн, що становить 76,79 відсотка до уточненого плану на рік . В тому числі власних надходжень отримано 34 237,69 тис. грн. та трансфертів – 47 194,7тис. грн.

По загальному фонду  надійшло власних надходжень податків і зборів в сумі 31 993,79тис. грн, що становить 114,82 відсотка до уточненого плану на період та 82,58 відсотка до річного плану, темпи росту відносно аналогічного періоду 2022 року становлять 28,8 відсотка.

Найбільші надходження до   бюджету територіальної громади за звітний період забезпечили наступні підприємства:

-2 390,817 тис.грн ТОВ «СПИРТОВИЙ ЗАВОД ЛОПАТИН»

-2 384,038тис.грн ПП «Західний буг»

- 623,88 тис.грн філія Радехівське ЛГ ДСГП Ліси України

- 883,413 тис.грн ТОВ Лопатин ТБЗ

- 756,269 тис.грн ТзОВ «БАРКОМ»

та підприємці :

-334,64 тис.грн ФОП Славінський М.О.

-204,59 тис.грн ФОП Прокопчук  О.Б.

- 167,549 тис.грн. ФОП Немирка В.П.

- 118,477 тис.грн. ФОП Видра А.М.

- 108,651 тис.грн. ФОП Михальчук М.М.

 Основним бюджетоутворюючим податком у складі власних доходів загального фонду є податок та збір на доходи з фізичних осіб, виконання якого за звітний  період  2023 року склало 16 837,54 тис. грн.( що становить 111,83відсотка від уточненого плану на період)  або 52.63 відсотка від усіх фактичних власних надходжень даного періоду. У порівнянні з минулим роком темп росту надходжень складає 27,35 відсотка.

З найбільших платників податків сплатили до селищного бюджету податку  на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати  такі підприємства  

-2024,07 тис.грн ТОВ «СПИРТОВИЙ ЗАВОД ЛОПАТИН»

-763,46  тис.грн ПП «Західний буг»

-750,437 тис.грн ТОВ ЛОПАТИН ТБЗ

- 675,62 тис.грн філія Радехівське ЛГ ДСГП Ліси України

   На другому місці за результатами наповнюваності бюджету за 9 місяців

 2023 року є єдиний податок, що склав 17,71 відсотка від усіх власних надходжень або 5 664,52 тис.грн, в тому числі:

- з юридичних осіб – 144,75 тис. грн.;

- з фізичних осіб – 4 527,12 тис. грн.;

 

 -  з сільськогосподарських товаровиробників,  у яких частка сільськогоспо- дарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків –  надійшло 992,64  тис.грн при плані на 9 місяців 818,000 тис.грн. , що на 174,646 тис.грн більше запланованого і становить 121,35 % виконання.  Надходження забезпечено за рахунок платників податків такі, які перейшли на четверту групу платників податків;

      Виконання уточненого плану на період становить 120,7 відсотка. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року отримано на 17,71 відсотка більше даних надходжень,зокрема  завдяки новим платникам  єдиного податку , яких за 9 місяців на додаток зареєстровано в громаді 57 ФОПів, до бюджету громади додатково отримано 387,306 тис.грн.

Третім важливим джерелом надходжень доходів загального фонду є податок на майно,  надходження якого порівняно  з аналагічним періодом минулого року зросли на 22,46 відсотків і  склали  4 812,234 тис. грн, що становить 15,04 відсотка усіх надходжень, в тому числі:

- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 332,407 тис.грн,

- плата за землю – 2 435,552 тис. грн,

-транспортний податок – 37,5 тис. грн.

 Виконання уточненого плану за період надходження становлять 101,25 відсотка та 74,75 відсотка річного плану.

  Окрім того  податковий борг  ТзОВ Агро Радехів станом на 01.10.2023 року  становить 515,338 тис.грн 

Плати за надання адміністративних послуг за звітний період надійшло  2 414,276 тис.грн або 7,55 відсотка від усіх власних надходжень та 142,37 відсотка від уточненого плану на період та 113,88 відсотка річного плану.

У порівнянні з минулим роком темп росту надходжень складає 40,04 відсотка

Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів за січень-вересень поточного року надійшла в сумі 1 167,543 тис. грн. або 3,65 відсотка від усіх власних надходжень та 214,66 від уточненого плану на період. У порівнянні з минулим роком отримано в 33,06 відсотка  більше даних надходжень

Акцизного податку за звітний період до бюджету громади надійшло 954,925 тис. грн або 2,98 відсотка від усіх власних надходжень та 118,07 відсотка від уточненого плану на період, в тому числі з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 499,784 тис. грн, з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального -  455,141 тис. грн.

У порівнянні з минулим роком темп росту надходжень складає 104,23 відсотка

 

Інших надходжень за поточний період отримано 66,016,34 тис. грн або 0,44 відсотка  від усіх власних надходжень.

Крім власних надходжень податків і зборів, до загального фонду бюджету громади за звітний період отримано 46 378,7 тис. грн дотацій та субвенцій із державного бюджету та інших місцевих бюджетів, що становить 76,28 відсотка річних призначень.

До спеціального фонду селищного бюджету у січні-вересні  2023 року надійшло 3 059,906 тис. грн. податків і платежів. У тому числі:

- надходження екологічного податку становлять 14 ,6 тис. грн, (плановий  річний показник виконано на 48,8 відсотка) .

- надходження від плати за послуги бюджетних установ становлять 902,065 тис. грн.

- надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об`єктів 1 214,989тис.грн з них  1 068,709 тис.грн вартість шести водонапірних башень поставлених на облік,та 146,280тис.грн отриманої опорними закладами благодійної допомоги від ЮНІСЕФ

             -  благодійні внески , гранти та дарунки на суму 89,496 тис.грн.

                 

          

Одержані бюджетом громади доходи забезпечили повне фінансування усіх першочергових видатків, необхідних для повноцінного функціонування бюджетних установ та пріоритетних програм. Своєчасно виплачено заробітну плату працівникам бюджетних установ, профінансовано оплату енергоносіїв та комунальних послуг, які споживаються бюджетними установами.

 

У звітному періоді з селищного бюджету проведено видатків на загальну суму 75 232,006 тис. грн або 63,18 відсотка до річних планових показників з урахуванням змін, за загальним фондом проведено  видатків – 68 593,3 тис. грн або 64,73 відсотка, спеціальним – 6 638,706 тис. грн або 50,67 відсотка.

 

КПКВ 0100 Державне управління

На утримання органів місцевого самоврядування (апарат селищної ради та відділи селищної ради ) за 9 місяців 2023 року використано 7 531,027тис. грн. або 66,43 відсотків до річних   призначень , з них на оплату праці з нарахуваннями 6 864,844 тис.грн..

На фінансування  представницьких видатків у звітному періоді  спрямовано 25,325 тис.грн., за які закуплено 26 корзини квітів на суму 15,5тис.грн ; 22 лампадки- 0,4 тис.грн ;62 прапорів-8,1 тис.грн; 25 рамок-1,7тис.грн.

КПКВ 1000 Освіта

По галузі «Освіта »  касові видатки  за січень-вересень 2023р. склали               53 036,5 тис.грн. , в тому числі по загальному фонду – 50 488,3  тис.грн. , по спеціальному фонду – 2 548,2 тис.грн.

Касові видатки по  дошкільних навчальних закладах склали                           4 089,7тис.грн., що становить 66,87 відсотка річних призначень. По загальному фонду використано 3 894,04 тис.грн. або 70,42 відсотка річних призначень. На оплату праці і нарахування  на  заробітну плату спрямовано кошти в сумі 3 240,2 тис.грн., що становить 70,42 відсотка річних призначень. Видатки на енергоносії склали 330,7 тис.грн., що становить 94,21 відсотка планових показників,видатки на товари і послуги складають 323,15 тис.грн , з них 200,598 тис.грн – харчування,6,0 тис.грн спортивний інвентар  , 46,04 тис.грн будівельні матеріали.

Видатки спеціального фонду по дошкільних закладах проведені за рахунок власних надходжень на загальну суму 195,7 тис.грн. на продукти харчування.

Видатки на надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету склали 22 885,015тис.грн., що становить 64,57 відсотка річного плану, в тому числі видатки загального фонду – 20 672,5 тис.грн. (64,57 відсотка річного плану) в числі видатків загального фонду :

- 12 044,6тис.грн. , на оплату праці і нарахування або  88,02 відсотка планових показників (в тому числі 2 203,00 тис.грн на оплату праці вчителів)

- 4 626,3 тис.грн., видатки на енергоносії що становить 83,59 відсотка планових показників,

- 4 001,3 тис.грн видатки на товари і послуги  або  82,22 відсотка планових показників,в тому числі:

  • 628,7 тис.грн  продукти харчування;
  • 373,3тис.грн паливно-мастильні матеріали ;
  • 309,5тис.грн. облаштування класу безпеки в Миколаївському опорному закладі ;
  • 291,25 облаштування класу безпеки в Лопатинському ліцеї;
  • 238,265 облаштування класу захисту України в Лопатинському ліцеї;
  •  70,4 тис.грн. придбання спорядження для військово-патріотичної гри «Джура» Миколаївського опорного закладу;
  • 89,72 тис.грн придбання туристичного спорядження для Лопатинськоїго ліцею;
  • 142,8тис.грн. на ремонт та облаштування бібліотеки Лопатинськоїго ліцею;
  • 233,5 тис.грн ремонт їдальні в Миколаївському опорному закладі;
  • 54,4 тис.грн. придбання комп’ютерної техніки для ЗЗСО с.Щуровичі;
  • 74,4 тис.грн. придбання комп’ютерної техніки для ЗЗСО с.Грицеволя;
  • 49,9 придбання  комп’ютерної техніки для Сморжівської гімназії;
  • 50,0тис.грн ремонт кабінету хімії Нивицької гімназії;
  • 532,12тис.грн придбання будівельних матеріалів для ремонту шкіл.

       Видатки спеціального фонду –2 212,5 тис.грн. (66,19відсотка)а саме:

  •    577,5 тис.грн за рахунок власних надходжень бюджетних установ (надходжень батьківської плати), проведені видатки на оплату продуктів харчування ;
  • 595,2 тис.грн погашена кредиторська заборгованість по видатках спеціального  фонду закладів  загальної середньої освіти    складає (565,4 тис.грн встановлення пожежної сигналізації в Лопатинському ліцеї; 29,7 тис.грн придбання електроплити для ЗЗСО І-ІІ ст.Куликів);
  • 73,140тис.грн.за рахунок отриманої  благодійної допомоги від ЮНІСЕФ проведено ремонт їдальні в Лопатинському ліцеї;
  • 73,140 тис.грн за рахунок отриманої  благодійної допомоги від ЮНІСЕФ закуплено обладнання для їдальні Миколаївського опорного закладу;
  • 444,272 придбано твердопаливний котел для ЗЗСО с Куликів;
  • 154,782 тис.грн проведено капітальний ремонт котельні ЗЗСО с Куликів;
  • 142,0 тис.грн закуплено обладнання для кабінету захисту України Лопатинського ліцею
  • 152,466 тис.грн розпочато ремонт укриття Лопатинського ліцею

 

Видатки на надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок освітньої субвенції   склали 22 930,197 тис.грн на оплату праці педагогів, що складає 73,64 відсотка річних призначень.

Касові видатки по  Лопатинському будинку дитячої та юнацької творчості за звітний період склали 849,526 тис.грн. На оплату праці і нарахування на заробітну плату спрямовані кошти в сумі 751,274 тис.грн., що становить 85,25 відсотка планових  призначень

На утримання КЗ «Лопатинська дитяча музична школа» витрачено кошти в сумі 2 204,780 тис.грн., з них по загальному фонду – 2 064,7 тис.грн. , по спеціальному фонду – 140,079 тис.грн.  Видатки на заробітну плату склали 1 957,2 тис.грн. по загальному фонду та 134,6 тис.грн. – по спеціальному фонду (за рахунок батьківської плати за навчання дітей).

На виконання інших программ та заходів у сфері освіти профінансовано 66,062 тис.грн. в тому числі :

  • 63 ,552 тис.грн. на виконання Програми «Відзначення здобувачів та педагогічних працівників закладів освіти Лопатинської ТГ на 2023-2025 роки» (відзначення призових місць у святі Героїв )
  • 1,810 тис.грн на виконання Програми надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям,позбавленим батьківського піклування, після досягнення18-річного віку, на 2022-2024 роки
  • 0,7 тис.грн. на виконання Програми «Відзначення здобувачів освіти та випускників ЗЗСО Лопатинської ТГ за високі досягнення у навчанні» на 2022-2024 роки

           Касові видатки на надання освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної  підтримки особам з особливими освітніми потребами склали 11,202 тис.грн 26,67 відсотка річного плану.

КПКВ 2000 Охорона здоров’я

Для  забезпечення функціонування  установ охорони здоров’я виділено за  звітний період з бюджету кошти в сумі 2 019,18 тис.грн., що становить 56,17 відсотка річних призначень в тому числі на енергоносії профінансовані видатки на суму -  1 506,52  тис.грн., на пільгові медикаменти – 143,24 тис.грн., інші послуги (крім комунальних) 160,04 тис.грн., господарські товари 88,65 тис.грн.  калоприймачі , підгузники, пеленки -120,731тис.грн.

  КПКВ 3000 Соціальний захист та соціальне забезпечення

По соціальному захисту та соціальному забезпеченню профінансовані видатки на суму 3 007,447 тис.грн., що становить 62,5 відсотка до річних призначень.  З них на утримання КЗ «Лопатинський центр соціального захисту та надання соціальних послуг»- 1 968,641 тис.грн.

В рамках реалізації « Комплексної програми соціального захисту населення

Лопатинської територіальної громади   на 2022-2024рр» виплачено одноразових адресних соціальних допомог:

  • 413,44 тис.грн надання одноразових адресних соціальних допомог  з них:    
  • надання ритуальних послуг - поховання одинадцятьох полеглих воїнів   136,124 тис.грн;
  •  поховання  одинокої  пенсіонерки 4,71 тис.грн;
  • поховання однієї  ВПО  6,306 тис.грн;
  •  десять матеріальних допомог сім’ям загиблих   на загальну суму 100, тис.грн ;
  • Надання одноразової грошової допомоги особам при підписанні контракту на військову службу 5,0тис.грн. (для однієї особи)
  •   надання  одноразової адресної грошової допомоги для 64 жителів громади на загальну суму 151,3 тис.грн;
  • надання  одноразової адресної грошової допомоги особам які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильські АЄС 15,0тис. для 10 осіб.
  • 572,988 тис.грн  надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не  здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги  ;
  • 52,377 тис.грн надання пільг населенню (крім ветеранів війни і праці, військової служби, органів внутрішніх справ та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) на оплату житлово-комунальних послуг        ( пільга надається для  9 сімей громади)

КПКВ 4000 Культура i мистецтво

По галузі «Культура і мистецтво» обсяг видатків за 9  місяців  поточного року склав 3 049,527 тис.грн., що становить 61,93 відсотка  річних призначень. Із видатків загального фонду на оплату праці по бібліотеках спрямовано 777,583 тис.грн по народних домах 1 890,480 тис.грн , 140,00 тис.грн на комунальні послуги

КПКВ 5000 Фізична культура і спорт

 По галузі «Фізична культура і спорт» проведено видатків на суму 45,650 тис.грн. Зазначені кошти спрямовані на закупівлю  трьох кубків та грамот для проведення турніру з волейболу між командами Лопатинської ТГ на суму 2,6 тис.грн; придбання футбольної форми для ФК Березівка на суму 9,45 тис.грн., 33,6 тис.грн. відрядження трьох футбольних комад 

 

КПКВ 6000 Житлово-комунальне господарство

Видатки на житлово-комунальне господарство за січень-червень 2023р. склали по загальному фонду 2 695,650 тис.грн. Кошти загального фонду спрямовані для КП Лопатинської с.р. на проведення робіт по благоустрою населених пунктів громади;

КПКВ 7000 Економічна діяльність

По галузі «Економічна діяльність»  проведено видатків на загальну суму 1 210,533 тис.грн. По загальному фонду видатки склали 209,645 тис.грн. а саме:

  •  виготовлення технічної документації із землеустрою по двох ділянка на суму 10,0тис.грн
  • закуплена щебенева суміш фракції 0х40 (використано на вул..Шевченка, вул.Зелена, вул.Промислова, вул.Сонячна , вул.Відродження в смт.Лопатин  та на вул.Шевченка, вул.Вишнева, вул.Костюка в с.Куликів) загальна сума  видатків складає 84,605 тис.грн.
  • виготовленно технічних паспортів та створення ідентифікаторів об’єкта нерухомого майна  по 16  об’єктах на загальну суму  95,540 тис.грн
  • погашено кредиторську заборгованість  по членських внесках до асоціацій органів місцевого самоврядування у 2022 на суму  19,5тис.грн.

По спеціальному фонду за звітний період профінансовано  1 742,339 тис.грн.:

  •   на завершення проєкту «Будівництво (влаштування системи  пожежної  сигналізації,   системи оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей в комунальному  некомерційному підприємстві «Лопатинська районна лікарня» Лопатинської селищної ради Львівської області»   було профінансовано 721,952 тис.грн.
  • на роботи по обєкту «Реконструкція частини Народного дому під центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) на вул. Центральній в смт. Лопатин Червоноградського району Львівської області» спрямовано 999,710 тис.грн..
  • підготовка вихідних даних щодо наявності об’єктів археології для розроблення генерального плану сіл Березівка та Новоставці оплачено послуг насуму 20,677 тис.грн.

          КПКВ 8110 Заходи із запобігання та ліквідаційї надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха

     На виконання  Програми  по запобіганню і ліквідації надзвичайних  ситуацій техногенного , природного та військового характеру на території   Лопатинської    ТГ на 2022-2025 роки здійснено видатки  по загальному фонду на  суму 3,480тис.грн. профінансовано по загальному фонду бюджету за послуги з експлуатаційно-технічного обслуговування блоку оповіщення, який є складовою автоматизованої системи центрального оповіщення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій.

     По спеціальному фонду поставлено на облік портативні джерела живлення на суму 58,043 тис.грн.

КПКВ 8130 Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони

Видатки на забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони (пожежної команди села Сморжів) за звітний період склали 182,675 тис.грн., що становить 96,5 відсотка планових  призначень.,з них 147,132 тис.грн. на  оплату праці і нарахування, 35,543 тис.грн – господарські товари(18,76 закуплено бензокоса, бензопила, мотопомпа; 300л дизпалива для машини на 12,6 тис.грн;4,158 тис.грн оплачено страховку)

       КПКВ 8330 Інша діяльність у сфері екології та охорони природних ресурсів        На виконання «Програми охорони навколишнього середовища на територій Лопатинської селищної об'єднаної територіальної громади на 2022р-2024рр.»  проведено видатків на суму 41,158 тис.грн. з них 3,6 тис.грн,кошти були спрямовані на погашення кредиторської заборгованості по  ліквідації борщівника Сосновського  та 37,5 тис.грн.на аналогічні видатки в поточному році.

     КПКВ 9770  Інші субвенції з місцевого бюджету З спеціального фонду бюджету  Лопатинської селищної територіальної громади  обласному бюджету Львівської області було профінансовано 1180,00тис.грн на співфінансування придбання двох шкільних автобусів

  КПКВ 9800 Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів

З бюджету  Лопатинської селищної територіальної громади було профінансовано субвенції державному бюджету:

-180,0 тис.грн на придбання дизпалива для машин  поліцейського участку громади;

-20,0тис.грн для забезпечення матеріально-технічної бази для підтримки діяльності органів державної податкової  служби

-30,0тис.грн на   придбання пального для служ.автом.відділення поліції №1 Червоноградського РВП ГУНП у Львівській області

-200,0тис.грн. на реалізацію “ Програми фінансування 4  ДПРЗ ГУ ДСНСУкраїни у Львівській       області на 2023 рік

 

 

Додаток: Звіт про виконання бюджету Лопатинскої селищної територіальної громади за 9 місяців  2023 року на 9-ти арк.

 

Начальник фінансового відділу                                       Світлана КУЛИЧ

Безымянный

     ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО  РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

                                                       Р І Ш Е Н Н Я  

 

       Від   02.11. 2023  року                       №       3               смт. Лопатин

 

Про затвердження  звіту  про виконання

фінансового плану  за І-ше півріччя   2023 року

комунального некомерційного підприємства

« Лопатинська районна лікарня»

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Господарського кодексу України, наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 02.03.2015 №205 «Про затвердження Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки», статуту комунального некомерційного підприємства «Лопатинська районна лікарня» Лопатинської селищної ради, з метою розвитку  медико-санітарної допомоги, підвищення ефективності роботи підприємства,

Лопатинська селищна  рада,-

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити  звіт  про виконання фінансового плану  за І-ше півріччя   2023 року комунального некомерційного підприємства « Лопатинська районна лікарня»

2. Відповідальність за виконання показників фінансового плану за І-півріччя 2023 року покласти на головного лікаря КНП « Лопатинська районна лікарня» Тимошука І.В.

3.  Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії інвестицій ( Війтович Н.Т.); з питань соціально-гуманітарного розвитку селищної ради : з питань планування, бюджету, фінансів, енергозбереження та територій, інформаційного забезпечення, освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та туризму. (Василишин А.В.)

      Селищний голова                                 Олег МИКИТИН

 

 

Безымянный

     ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО  РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

                                                       Р І Ш Е Н Н Я  

 

       Від   02 листопада   2023  року                       № 4                     смт. Лопатин

 

Про внесення змін

до місцевих програм

 

 

                Відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні, враховуючи пропозиції постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів, енергозбереження та інвестицій Лопатинська селищна рада

        

В И Р І Ш И Л А:

 

    1. Внести зміни до Місцевої програми інформатизації « Цифрова Лопатинська  громада на 2022-2024 роки» затвердженої рішенням виконавчого комітету Лопатинської селищної ради від 12.09.2022 року №101 а саме:

1.1.    Паспорт програми :

1    Пунк 9 паспорта Програми

9

Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми на 2023-2024 роки

У межах наявного фінансового ресурсу на відповідний бюджетний рік

 викласти  в наступній редакції:

9

Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми в 2023 році

10,0тис.

та доповнити пунктом 10  наступного змісту:

10

Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми в 2024 році

У межах наявного фінансового ресурсу на відповідний бюджетний рік

 

 

 

1.2. Розділ ІV. МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ТА ЦИФРОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ГРОМАДИ доповнити абзацом «Супроводження, обслуговування, оновлення та розширення функціоналу системи електронного  документообігу в органах публічної влади»

1.3.Додаток 1 Програми доповнити заходами на 2023 рік наступного змісту «Супроводження, обслуговування, оновлення та розширення функціоналу системи електронного  документообігу в органах публічної влади на умовах спів фінансування» з обсягом фінансового ресурсу на 2023 рік 10,0тис.грн

 

Селищний голова                                  Олег МИКИТИН

 

Безымянный

     ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО  РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Від  02 листопада   2023  року                       №    5                           смт Лопатин

 

Про затвердження Програми

матеріальної підтримки

Червоноградського районного

 відділу  поліції  ГУНП

у Львівській області

 в  із забезпечення матеріально-технічної бази

 на 2023 рік

 

       Розглянувши звернення  Червоноградського районного відділу поліції від 28.09.2023року №15693/61/01-23,  Лопатинська селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Програму матеріальної підтримки  Червоноградського районного

 відділу  поліції  ГУНП    у Львівській області в  із забезпечення матеріально технічної бази  на 2023 рік , що додається.

 

2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську

комісію з питань планування,  бюджету, фінансів, енергозбереження та інвестицій Лопатинської селищної ради. ( Війтович Н.Т.)

 

    

 

 

 

 Селищний голова                                           Олег  МИКИТИН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

ЗАТВЕРДЖЕНО:

Рішенням сесії Лопатинської селищної  ради Червоноградського району Львівської області

№__     від_ 02 листопада 2023 року

 

                                                                             Селищний голова                             О.В.Микитин

 

 

 

ПРОГРАМА

матеріальної підтримки Червоноградського районного відділу  поліції  ГУНП у Львівській області в  із забезпечення матеріально-технічної бази

 на 2023 рік

 

                                                   ПОГОДЖЕНО:

Фінансовий відділ Лопатинської  селищної ради

 

 

Світлана КУЛИЧ

 

Голова постійної комісії з питань планування,бюджету,  фінансів,енергозбереження та інвестиції  

 

Надія ВІЙТОВИЧ

 

Голова постійної комісії з питань регламенту,етики,законості захисту прав і законих інтересів громадян

 

Наталія АНТОНЮК

 

Голова постійної комісії з питань  соціально-гуманітарного                                                                 розвитку територій,                                                                           

інформаційного забезпечення,                                                       

освіти,охорони здоров’я,                                                                                           

культури,спорту та туризму

   Андрій ВАСИЛИШИН

 

Голова постійної комісії з питань

питань землекористування, архітектури, будівництва, екології, транспорту та АПК

 

Богдан КОЖУШКО

 

 

 

 

 

 

                                               2023 рік

І. ПАСПОРТ

Програми  матеріальної підтримки  Червоноградського районного

відділу  поліції  ГУНП    у Львівській області в  із забезпечення матеріально технічної бази  на 2023 рік

1.

Ініціатор розроблення  Програми

Лопатинська селищна рада

2.

Підстава для розроблення  Програми

Звернення Червоноградського районного відділу поліції  ГУНП  у Львівській області №15693/61/01-23.

3.

Дата, номер документу про

затвердження Програми

Рішення сесії Лопатинської селищної ради № __   від 02 листопад  2023 р.

4.

Розробники Програми

 

Співрозробник програми

 

 Фінансовий відділ Лопатинської селищної ради

Червоноградський  районний  відділ поліції  ГУНП  у Львівській област

5.

Відповідальний виконавець

Червоноградський  районний  відділ поліції  ГУНП  у Львівській област

6.

Терміни реалізації Програми

2023 рік 

7.

Джерела фінансування

Місцевий бюджет

8.

Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми в 2023році

50 000,00грн.

 

 

ІІ.Загальні положення

 

Програма матеріальної підтримки Червоноградського районного відділу  ГУНП у Львівській області із забезпечення матеріально-технічної бази на 2023 рік (далі Програма) розроблена з метою покращення реагування на повідомлення громадян, ефективне надання поліцейських послуг  умовах воєнного  стану та відключень електроенергії . 

Лопатинська селищна  рада внаслідок децентралізації отримала можливість планувати свій розвиток, орієнтуючись на сталий поступ. Дана програма приймається з розумінням, що без покращення матеріально-технічної бази, неможливе вирішення основних безпекових проблем та подальший розвиток регіону.

Програма є актуальною, адже перебування у безпечному середовищі відноситься до базових потреб кожної людини, а якісне надання поліцейських послуг та  ефективне вирішення безпекових проблем є основною передумовою економічного розвитку регіону та розвитку туризму.

За результатами проведеного аналізу, криміногенна ситуація як на території Лопатинської селищної ради так і на інших територіях Львівщини потребує покращення та консолідації зусиль як правоохоронних органів так і органів державної влади та місцевого самоврядування. З метою підвищення ефективності і результативності роботи поліції є необхідність у матеріальній підтримці з боку Лопатинської селищної  ради.

Одним із пріоритетним напрямком роботи Національної поліції є забезпечення публічної безпеки і порядку, на даний час важливе місце має система організації оперативного реагування на заяви та повідомлення громадян про кримінальні, адміністративні правопорушення та інші події, ефективна профілактика правопорушень, комплексне забезпечення безпеки населення, території та об’єктів критичної інфраструктури в регіоні. У наслідок збройної агресії російської федерації проти України все частіше проводяться ракетні обстріли по системі життєзабезпечення населення та об’єктам критичної інфраструктури, що призводить до аварій в енергосистемі та масовому вимкненні електроенергії на території Львівської області.

Слід зазначити, що під час оперативного реагування, особливо важливим аспектом, без якого система не може функціонувати, є швидкий обмін інформацією між силами і засобами поліції. Враховуючи наявне забезпечення поліцейських, котре дозволяє здійснювати обмін інформацією, а саме: аналогові стаціонарні, переносні та автомобільні радіостанції та особисті мобільні телефони, у разі повного вимкнення електроенергії наявне обладнання швидко вийде з ладу та не дозволить проводити жодну комунікацію.

На даний час найбільш необхідним є закупівля автомобільних цифрових радіостанцій  

Дане обладнання дозволить постійно користуватись поліцейським доступним та альтернативним зв'язком, вчасно обмінюватись інформацією про наявну ситуацію в регіоні, у разі повного відключення електроенергії, вчасно наближати патрулі до важливих соціальних фінансових адміністративних будівель об’єктів критичної інфраструктури життєдіяльності населення залучати придані до реагування сили і засоби, проводити їх маневрування та організувати їх своєчасне прибуття на місце вчинення правопорушення чи події. Окрім цього скоротить час реагування на звернення громадян, в цілому дозволить оптимізувати систему управління та координації нарядів поліції в області.                    

У рамках виконання Програми заплановано придбання цифрових автомобільних радіостанції для службових автомобілів поліцейських Червоноградського району.

ІІІ.Мета Програми

 

Метою Програми є: 

- придбання цифрових автомобільних радіостанцій  що сприятиме оперативному реагуванню поліцейськими на повідомлення громадян в умовах воєнного стану, відключення електроенергії та відсутності мобільного інтернету;

-   забезпечення ефективної реалізації державної політики у пріоритетному напрямку розвитку держави, яким є сфера профілактики правопорушень, шляхом здійснення комплексу заходів, спрямованих на усунення причин та умов учинення протиправних діянь, а також налагодження дієвої співпраці правоохоронних органів, органів державної влади місцевого самоврядування;

- формування безпечного середовища, сприяння підвищенню якості надання послуг населенню і забезпечення здійснення поліцією превентивної та профілактичної діяльності, спрямованої на запобігання правопорушень, виявлення та усунення причин, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень.

- сприяння стабільного соціально-економічного розвитку територіальної громади, покращення інвестиційного клімату, забезпечення передумов для сталого розвитку регіону;

- підвищення рівня правопорядку, забезпечення безпеки територіальної громади, гостей, туристів, внутрішньо переміщених осіб, вдосконалення діяльності органів державної влади, покращення рівня матеріально-технічного забезпечення підрозділів Національної поліції.

 

IV.Завдання

 

Основні завдання Програми:

- покращення надання поліцейських послуг  працівниками  Червоноградського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області, в умовах  воєнного стані, відсутності електроенергії та інтернету;

-  вдосконалення системи реагування підрозділами поліції на повідомлення про злочини та правопорушення;

- забезпечення особистої безпеки громадян, захист їхніх прав, свобод, законних інтересів;

- впровадження у роботу поліції сучасних технічних засобів та технічних інновацій, які сприятимуть профілактиці та протидії злочинності.

V.Актуальність Програми

 

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» правоохоронні органи залучаються до вирішення завдань, пов’язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану, згідно з їх призначенням та специфікою діяльності.

Згідно п.2 ст. 24 Закону України «Про Національну поліцію» У разі виникнення загрози державному суверенітету України та її територіальної цілісності, а також у ході відсічі збройної агресії проти України органи та підрозділи, що входять до системи поліції, відповідно до законодавства України беруть участь у виконанні завдань територіальної оборони, забезпеченні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану у разі його оголошення на всій території України або в окремій місцевості.

Водночас, відсутність належного зв’язку зумовить неналежний рівень обслуговування громадян, що звертаються до органів поліції із заявами та повідомленнями.

Вирішення вказаних проблемних питань забезпечення функціонування підрозділів поліції є необхідною передумовою ефективної діяльності поліції та прямо пропорційне якості виконання службових обов’язків по охороні громадського порядку, боротьби із злочинністю, здійснення поліцією превентивних функцій.

 

VI. План заходів і бюджет Програми

 

Для  належної роботи поліції в умовах воєнного стану, даною Програмою передбачені такі заходи:

- придбання автомобільних цифрових радіостанцій  – 50 000,00 грн. шляхом надання субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на соціально-економічний розвиток регіонів.

 

 

VII.Ресурсне забезпечення Програми

 

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми

На 2023 рік

(у грн.)

Усього витрат на виконання Програми

(у грн.)

 

Селищний  бюджет Лопатинської  ради

50 000,00

50 000,00

Усього

50 000,00

50 000,00

 

VIII.Напрямки діяльності та заходи Програми

 

№ п/п

Назва напрямку діяльності

Перелік заходів Програми

Строк виконання заходу

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування (грн.) 2023 рік

1.

Забезпечення ефективної роботи поліції в умовах воєнного стану  

Придбання автомобільних цифрових радіостанцій

2023 рік

Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на соціально-економічний розвиток регіонів

50 000,00

 

Всього

 

 

 

50 000,00

 

 

 

 

 

ІХ.Очікувані результати втілення Програми

 

№ п/п

Заходи

Очікувані результати

1

Придбання автомобільних цифрових радіостанцій

Покращення ефективності надання поліцейських послуг, оперативне реагування на повідомлення громадян в умовах воєнного стану, відсутності електроенергії, мобільного зв’язку та інтернету.

 

 

Секретар ради                                                     Галина БІЛИК

Безымянный

     ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО  РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Від  02 листопада   2023  року                       № 6                               смт Лопатин

 

 

Про затвердження місцевої Програми збільшення статутного фонду КП Лопатинської  селищної ради на 2023 рік

 

Відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,   з метою підтримки КП Лопатинської селищної ради , для забезпечення його надійного та безперебійного функціонування, поліпшення  фінансово-економічного стану шляхом здійснення власником внесків до статутного фонду підприємства житлово-комунального господарства виконавчий комітет Лопатинської селищної ради

В И Р І Ш И В:

 

1.Затвердити Програму «Збільшення статутного фонду КП Лопатинської селищної ради на 2023 рік»

2.Визначити, що   джерелом   фінансування  Програми  є  міський бюджет  та інші джерела фінансування,  не заборонені  законодавством,  в  межах бюджетних призначень на відповідний період

3.Контроль за виконанням рішення покласти на селищного голову.

Селищний голова                                           Олег МИКИТИН

                                                                                                                                                             

 

 

                                                                                                                                                                  «Додаток 1

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням сесії Лопатинської селищної  ради Червоноградського району Львівської області

№___     від_ 02 листопада 2023 року

 

                                                                             Селищний голова                             О.В.Микитин

 

 

ПРОГРАМА

« Збільшення статутного фонду КП Лопатинської  селищної ради

 на 2023 рік»

 

                                                   ПОГОДЖЕНО:

Фінансовий відділ Лопатинської  селищної ради

 

 

Світлана КУЛИЧ

 

Голова постійної комісії з питань планування,бюджету,  фінансів,енергозбереження та інвестиції  

 

Надія ВІЙТОВИЧ

 

Голова постійної комісії з питань регламенту,етики,законості захисту прав і законих інтересів громадян

 

Наталія АНТОНЮК

 

Голова постійної комісії з питань  соціально-гуманітарного                                                                 розвитку територій,                                                                           

інформаційного забезпечення,                                                       

освіти,охорони здоров’я,                                                                                           

культури,спорту та туризму

   Андрій ВАСИЛИШИН

 

Голова постійної комісії з питань

питань землекористування, архітектури, будівництва, екології, транспорту та АПК

 

Богдан КОЖУШКО

 

                                                       2023 рік

 

                                                   1.ПАСПОРТ ПРОГРАМИ.

1.

Ініціатор розроблення Програми

Лопатинська селищна рада

2.

Розробник Програми 

Лопатинська селищна рада

3.

Відповідальний виконавець Програми 

КП Лопатинської  селищної ради

4.

Термін реалізації Програми 

2023р.

5.

Мета Програми

Підтримка КП Лопатинської селищної ради  для забезпечення його надійного та безперебійного функціонування, поліпшення фінансово-економічного стану шляхом поповнення власником внесків до статутного фонду

6.

Очікувані результати

Оновлення  матеріально-технічної бази житлово-комунального господарства

7.

Джерела фінансування

Кошти місцевого бюджету та інші джерела, не заборонені законодавством

8.

Орієнтовний загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми в 2023 році

300,00 тис.грн

2.Загальні положення.

        Програма Збільшення статутного фонду КП Лопатинської селищної ради на 2023 рік надалі(Програма) розроблена на виконання ст.91 Бюджетного кодексу України,відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», « Про житлово-комунальні послуги», Постанови Кабінетів Міністрів України від 05.05.1997 р. №409 «Про забезпечення надійності й безпечності експлуатації будівель,споруд та інженерних мереж».

      За своєю суттю внесок у статутний фонд – це є інвестиція власника у своє підприємство з метою забезпечення виконання статутної діяльності та підвищення якості послуг . Під статутною діяльністю в даному випадку слід розуміти основну діяльність підприємства з метою здійснення якої воно створене ш здійснення якої передбачено її статутом. Внесок у статутний фонд комунального підприємства є інвестицією і належить до капітальних видатків відповідного бюджетую В період воєнного стану в умовах віялових відключень електроенергії придбання генератора  як джерела резервного електроживлення необхідне для забезпечення безперебійного електропостачання КП Лопатинської селищної ради

      На підставі вищенаведеного  збільшено статутний капітал КП Лопатинської селищної рада грошовими коштами в сумі 300 000,00грн.на поповнення фонду власних основних засобів.

3.Мета  Програми.

      Головню метою зазначеної Програми є забезпечення ефективності та якості здійснення сталої статутної діяльності, та зміцнення матеріально-технічної бази КП Лопатинської селищної ради та надання послуг споживачам громади належної якості. Підтримка КП Лопатинської селищної ради  для забезпечення його надійного та безперебійного функціонування, поліпшення фінансово-економічного стану шляхом поповнення власником внесків до статутного фонду

4.Завдання Програми.

       Основним завданням Програми є збільшення статутного капіталу КП Лопатинської селищної ради в 2023 році грошовими коштами на поповнення фонду власних основних засобів.

5.Організація реалізації Програми та здійснення контролю за її виконанням.

       Реалізація Програми покладається на виконавчий комітет Лопатинської селищної  ради у партнерстві з комунальним підприємством. У випадку необхідності корегування даної Програми до неї вносяться відповідні зміни. Безпосередній контроль за цільовим та ефективним використанням коштів здійснює виконавчий комітет селищної ради.

              6.Фінансова забезпеченість Програми.

      Фінансування заходів передбачених Програмою, здійснюється в Порядку,визначеному нормативно-правовими актами,на підставі наданих комунальним підприємством клопотань за рахунок коштів  спеціального фонду місцевого бюджету ,або інших джерел не заборонених чинним Законом Українию

      Встановити порядок поповнення статутного фонду КП Лопатинської селищної ради шляхом перерахування коштів на комерційний рахунок в установі банку.

      Розпорядником коштів на виконання Програми є Лопатинська селищна рада.

      Обсяги фінансування Програми додаються (Додаток 1),протягом року сума може бути скорегована.

7.Очікувані результати виконання Програми.

Загальний обсяг видатків по Програмі становить 300 000,00грн. За рахунок зазначених коштів планується поповнити фонд власних основних засобів КП Лопатинської селищної ради.

 

Секретар селищної ради                                                   Галина БІЛИК

Безымянный

     ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО  РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

                                                       Р І Ш Е Н Н Я  

 

 

від 02 листопада 2023  року                      №  7                                  смт. Лопатин

 

 Про надання коштів

субвенцій з місцевого

 бюджету

 

         Керуючись ст.91 Бюджетного кодексу України, п. 27 ч.1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» враховуючи висновки постійної  комісії з питань планування, бюджету, фінансів, енергозбереження та інвестиції  при Лопатинській селищній раді, Лопатинська селищна  рада 

  

В И Р І Ш И Л А:

 

    1. Передати субвенцію з місцевого  бюджету до Державного бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів КПКВКМБ 3719800 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів» з метою  фінансування  заходів Програми  матеріальної підтримки  Червоноградського районного  відділу  поліції  ГУНП    у Львівській області в  із забезпечення матеріально технічної бази  на 2023 рік   у сумі 50 000   (п'ятдесят тисяч)  грн. 00 коп.

    2.  Надати субвенцію із загального фонду  місцевого бюджету, обласному бюджету Львівської області  КПКВКМБ 3719770 «Інші субвенції з місцевого бюджету» з метою  фінансування  заходів Місцевої програми інформатизації «Цифрова_Лопатинська громада на 2022-2024 роки» в сумі 10 000(десять тисяч)грн.00коп 

  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету,фінансів,енергозбереження та інвестиції  при Лопатинській селищній раді

 

СЕЛИЩНИЙ ГОЛОВА                                   Олег МИКИТИН

 

ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

 

  ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

                                                                Р І Ш Е Н Н Я                

 

від  02 листопада  2023  року                      №   8                                      смт. Лопатин

                                                 

  Про уточнення бюджету Лопатинської

  селищної  територіальної

 громади в листопаді 2023 року 

                                                                                                                                                                                                                                                

       Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України, та керуючись підпунктом 23 пункту 1 статті 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійних депутатських комісій , Лопатинська селищна рада 

       

В И Р І Ш И Л А:

 

     Внести   до рішення 18 сесії Лопатинської селищної  ради 8 скликання від 15.12.2022р. «Про місцевий бюджет  Лопатинської селищної  територіальної громади на  2023 рік » наступні зміни:

  1. Збільшити загальний обсяг доходів бюджету Лопатинської селищної  територіальної громади на 2023 рік згідно додатку 1.

2.Збільшити загальний обсяг видатків загального фонду бюджету Лопатинської селищної  територіальної громади та внести зміни до розподілу видатків місцевого бюджету на 2023 рік    згідно додатку 2

 5. Внести зміни до розподілу міжбюджетних трансфертів на 2023 рік згідно додатку 3

 6. Внести зміни до розподілу витрат бюджету Лопатинської селищної територіальної громади   на реалізацію місцевих/регіональних програм у 2023 році згідно додатку 4

 

 5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету,фінансів,енергозбереження та інвестиції  при Лопатинській селищній ради

 

Селищний голова                                   Олег МИКИТИН

                      

 

                                                               Пояснююча

                        до проєкту   рішення  сесії Лопатинської селищної  ради

«Про уточнення бюджету Лопатинської  селищної  територіальної громади в листопаді2023 року» від 02.11.2023 № __

    Враховуючи висновок  №5 від 01.10.2023 фінансового відділу Лопатинської селищної ради, про факт  перевиконання дохідної частини загального фонду бюджету Лопатинської селищної територіальної громади станом на 01.10.2023 року пропонується внести в зміни до річного розпису доходів загального фонду селищного бюджету згідно таблиці

Код

Найменування згідно з Класифікацією доходів бюджету

Загальний фонд, грн.

 
 
 

11010000

Податок та збір на доходи фізичних осіб

2143855

 

11010100

Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати

2143855

 
 

Усього доходів (без урахування міжбюджетних трансфертів)

   

Обсяг перевиконання спрямовати на наступні статті витрат:    

Код типової програмної класифікації
видатків та кредитування місцевого бюджету

Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету/відповідального виконавця,найменування бюджетртної програми згідно  з типовою програмною класифікацією видатків та кредитування бюджету

Назва витрат

Загальний фонд

Спеціальний фонд

Разом

 

Лопатинська селищна рада :

 

 

      1010

 

 

 

 

1021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3160

 

 

 

 

 


Надання дошкільної освіти

 

 

 

Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги

 

Оплата енергоносіїв

 

 

 

Оплата праці і нарахування на заробітну плату

Оплата енергоносіїв

Обробка дерев'яних конструкцій вогнезахисним розчином

Поточний ремонт системи опалення Нивицької гімназії

 

 

 

 

Компенсації фізичним  особам,які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

На виконання Комплексної програми соціального захисту населення Лопатинської  територіальної громади на 2022-2024р.

 

  117210

 

 

 

 

982065

 

88480

 

 

500000

 

 

 

 

76100

 

 

 

 

 

 

 

220000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

117210

 

 

 

 

982065

 

88480

 

 

500000

 

 

 

 

76100

 

 

 

 

 

 

 

220000

Фінансовий відділ Лопатинської селищної ради

0160

 

 

 

 

9750

 

 

 

 

 

 

 

9770

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9800

Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах

 

Субвенція з місцевого бюджету на співфінансування інвестиційних проектів

 

 

 

 

Інші субвенції з місцевого бюджету

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів

 

 

 

Співфінансування проєкту реконструкції приміщень КЗ ЛОР «Обласне бюро судово-медичної експертизи»

 

На виконання заходів Місцевої програми інформатизації

«Цифрова _Лопатинська громада_»

на 2022 – 2024 роки

 

На виконання заходів Програми матеріальної підтримки  Червоноградського районного

 відділу  поліції  ГУНП    у Львівській області в  із забезпечення матеріально технічної бази  на 2023 рік(придбання радіостанції)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100000

 

 

 

 

 

 

 

 

10000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50000

 

 

 

 

 

 

100000

 

 

 

 

 

 

 

 

10000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

РАЗОМ

 

2143855

0

2143855

               

  Розглянувши клопотання  розпорядників бюджетних коштів , пропонується внести зміни до бюджетних призначень а саме- у зв’язку з реорганізацією шляхом приєднання ЗДО с.Березівка  до ЗЗСО І-ІІІ ступенів с. Березівка зменшити призначення на оплату праці ЗДО с.Березівка  в сумі 343228,22грн. та збільшити  призначення на оплату праці в ЗЗСО с.Березівка на відповідну суму.

 

 Начальник фінансового відділу                                                        Світлана КУЛИЧ

 

Описание: Безымянный

ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ     8  СКЛИКАННЯ

  Р І Ш Е Н Н Я   

       Від   02.11. 2023  року                       №                      смт. Лопатин

Про затвердження  оновленого

переліку адміністративних послуг,що надаються

через Центр надання адміністративних

послуг Лопатинської селищної ради

 

Фото без опису

         З метою упорядкування Переліку адміністративних послуг, що надаються суб’єктами надання адміністративних послуг через Центр надання адміністративних послуг Лопатинської  селищної ради, забезпечення їх відкритості і доступності, відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 №523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг» (зі змінами)  Лопатинська селищна рада,

 

ВИРІШИЛА:

 

         1. Затвердити оновлений перелік адміністративних послуг, що надаються через  “Центр надання адміністративних послуг Лопатинської селищної ради”, згідно з додатком 1 .

         2. Затвердити оновлений перелік адміністративних послуг,що надаються через віддалені робочі місця “Центру надання адміністративних послуг Лопатинської селищної ради”, згідно з додатком 2 .

3. Вважати рішення  селищної ради від 27.04.2023 за №5 «Про затвердження Переліку адміністративних послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг Лопатинської селищної ради», таким що втратило чинність.

4.  Розмістити оновлений  Перелік адміністративних послуг , які надаються через відділ ЦНАП та віддаленими робочими місцями на сайті Лопатинської  селищної ради в розділі «Центр надання адміністративних послуг».

5. Делегувати повноваження виконавчому комітету Лопатинської селищної ради, щодо затвердження інформаційно-технологічних карток адміністративних послуг що надаються через Центр надання адміністративних послуг Лопатинської селищної ради.

         6. Секретарю селищної ради (Г.БІЛИК) оприлюднити дане рішення,відповідно до вимог діючого  законодавства на офіційному сайті селищної ради.

         7. Контроль за виконанням  покласти на постійну комісію Лопатинської селищної ради з питань регламенту, етики, законності, захисту прав і законних інтересів громадян (Н.АНТОНЮК).

 

 

Селищний голова                                           Олег Микитин

 

 

 

ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ     8  СКЛИКАННЯ

  Р І Ш Е Н Н Я   

            

Від  02 листопада 2023 року                     № 11                                смт. Лопатин

 

 

                Про затвердження  Положення

«Організація харчування  дітей у закладах

 освіти Лопатинської ТГ»

 

         Керуючись п.3 ст.56 Закону України «Про освіту»,п.7 ст.20 Закону України «Про повну загальну середню освіту»,ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту», ст.5  Закону України «Про охорону дитинства», ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», положеннями Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни», «Про соціальний i правовий захист військовослужбовців та членів ïx сімей»;, Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім»ям», n.11 ст.30 Закону України «Про статус i соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» N•9l 1 — VllI від 24.12.20 l5р., Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України» № 978-IX від 05.11.2020p., Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», постановою Кабінету Міністрів України №16 від 18.01.2016р. «Про внесення змін до  Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податків на додану вартість» (зі змінами), постановою КМУ № 305 від 24.03.2021р. «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» з метою соціального захисту дітей в закладах освіти, враховуючи висновки постійних депутатських комісій , Лопатинська селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити  Положення «Організація харчування у закладах освіти Лопатинської ТГ»  (далі – Положення, додаток 1).
  2. Фінансування  заходів  Положення  здійснювати  у межах  видатків, передбачених бюджетом  Лопатинської селищної ради та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти  на комісію з питань соціально-гуманітарного розвитку територій,інформаційного забезпечення, освіти, охорони здоров’я,культури,спорту та туризму (Василишин А.В.). та комісію з питань планування, бюджету, фінансів, енергозбереження та інвестицій (голова комісії Війтович Н.Т.).

 

 

 

  Селищний голова                                                         Олег Микитин

 

 

ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ     8  СКЛИКАННЯ

  Р І Ш Е Н Н Я    

 

           

Від  02 листопада 2023 року                      №12                            смт. Лопатин

 

Про внесення змін до

 Положення про встановлення розміру

 плати за навчання у початковому

спеціалізованому мистецькому закладі (мистецькій школі)

 Комунальному закладі «Лопатинська дитяча музична школа»

 

        

Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 26 Закону України «Про позашкільну освіту», постановами Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру плати за навчання у державних школах естетичного виховання дітей» від 25.03.1997 № 260, «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами» від 20.01.1997 № 38, «Про плату за навчання у державних школах естетичного виховання дітей» від 06.07.1992 № 374,  наказом Міністерства культури і туризму України «Про внесення змін до Положення про початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади системи Міністерства культури і мистецтв України від 23.05.2006  № 331», враховуючи  лист-звернення директора  КЗ «Лопатинська дитяча музична школа» від 22.09.2023 № 37-а та з метою упорядкування та встановлення пільг, враховуючи рекомендації постійної комісії селищної ради з питань соціально-гуманітарного розвитку територій, інформаційного забезпечення, освіти, охорони здоров'я, культури, спорту та туризму від    .11.2023 протокол №     , Лопатинська селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1.Затвердити Положення про встановлення розміру батьківської плати за навчання у Комунальному закладі «Лопатинська дитяча музична школа» у новій редакції (додаток 1).

2. Погодити  щомісячний розмір плати за навчання в Комунальному закладі «Лопатинська дитяча музична школа» (додаток 2).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію  з питань соціально-гуманітарного розвитку територій, інформаційного забезпечення, освіти, охорони здоров'я, культури, спорту та туризму (Василишин А.В.) та комісію з питань планування, бюджету, фінансів, енергозбереження та інвестицій (Війтович Н.Т.).

 

Селищний голова                                                      Олег МИКИТИН

 

Безымянный

     ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО  РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

35  ЧЕРГОВА СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від  02 листопада  2023  року                       № 13                                 смт Лопатин

 

 

Про передачу спеціалізованого шкільного автобуса

«ATAMAN» модель  D093S2 з балансу Лопатинської

селищної ради Червоноградського району

Львівської області на баланс ЗЗСО І-ІІІ ст.с.Березівка

 

      Відповідно до ст. 29, 42, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтями 169, 172, 327 Цивільного кодексу України, статей 24, 52, 78, 86, 133-137 Господарського кодексу України, з метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти шляхом організації безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів навчального закладу до місця навчання та в зворотньому напрямку Лопатинська селищна рада, - 

 

     ВИРІШИЛА:

     1. Передати з балансу Лопатинської селищної ради Червоноградського району Львівської області на баланс на правах оперативного управління спеціалізований шкільний автобус «ATAMAN», жовтого кольору, модель D093S2, номер кузова Y7BD093S2PB000282, номер двигуна 0ТD247, первісною вартістю 2 944 500 (два мільйони дев»ятсот сорок чотири тисячі п’ятсот) гривень 00 копійок з врахуванням ПДВ-490750,00 гривень у кількості 1 (одна) одиниця, отриманий від Департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА по акту приймання-передачі №900004/23/000125 від 21.09.2023 року.

 

     2. Створити комісію з питань приймання-передачі рухомого майна згідно з додатком.

    2.1. Комісії з питань приймання-передачі рухомого майна забезпечити передачу спеціалізованого шкільного автобуса зазначеного у п.1 цього рішення відповідно до чинного законодавства України, оформити акт-приймання передачі рухомого майна.

      3. Селищному голові укласти з директором ЗЗСО І-ІІІ ст.с.Березівка  Договір про закріплення рухомого майна комунальної власності територіальної                                                                   громади Лопатинської селищної ради на праві оперативного управління.

 

      4. Контроль за виконанням рішення покласти на комісію з питань планування, бюджету, фінансів, енергозбереження та інвестицій (голова комісії Війтович Н.Т.).

 

    Селищний голова                                                   Олег МИКИТИН

 

Безымянный

     ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО  РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

Від  02 листопада  2023  року                       № 15                                смт Лопатин

 

 Про передачу майна

до КНП «Лопатинська районна лікарня»

Лопатинської селищної ради Львівської області

 

        Керуючись  ст.26, 29, 60 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», статтями 169, 172, 327 Цивільного кодексу України, статей 24, 52, 78, 86, 133-137 Господарського кодексу України, Положенням про порядок передачі та закріплення майна комунальної власності Лопатинської територіальної громади за підприємствами, установами, організаціями на правах господарського відання або оперативного управління, враховуючи лист директора КНП «Лопатинська районна лікарня» Лопатинської селищної ради Львівської області Тимошука І.В., Лопатинська селищна рада: 

         ВИРІШИЛА:

        1.Передати основні засоби, що знаходяться на балансі Лопатинської селищної ради на баланс КНП «Лопатинська районна лікарня» Лопатинської селищної ради Львівської області на праві оперативного управління, а саме:

        - портативне джерело живлення малої потужності Goal Zero Yeti 500X (Yeti 500X Portable Stations/), в кількості 1 (одна) штука, загальною первісною вартістю 29021,51 грн. (двадцять дев’ять тисяч двадцять одна гривня 51 копійка).

          2. Селищному голові укласти з директором КНП «Лопатинська районна лікарня» Лопатинської селищної ради Львівської області договір про закріплення комунального майна Лопатинської селищної ради на праві оперативного управління.

          3. Створити комісію з питань приймання-передачі комунального майна. Комісії забезпечити передачу майна зазначеного у п.1 цього рішення відповідно до чинного законодавства України, оформити акт приймання- передачі майна.

       4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань планування, бюджету, фінансів, енергозбереження та інвестицій (голова комісії Війтович Н.Т.).

Селищний голова                                                                Олег МИКИТИН                                              

ПРОЄКТ

Безымянный

     ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО  РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

 

 

                                                                       Р І Ш Е Н Н Я

Від   2 листопада   2023  року                     16                                     смт. Лопатин

Про затвердження Порядку

використання автотранспортних засобів

в Лопатинській селищній раді

Червоноградського району Львівської області.

Відповідно до статті 25, статті 46 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 № 848 «Про впорядкування використання легкових автомобілів бюджетними установами та організаціями» з метою раціонального використання службового автотранспорту керівниками та працівниками виконавчих органів селищної ради, пожежних автомобілів місцевої пожежної охорони, організації контролю та обліку,  Лопатинська селищна рада,-

ВИРІШИЛА: 

1. Затвердити порядок використання службового легкового автомобіля в Лопатинській селищній раді Червоноградського району Львівської області (додаток 1).

2. Затвердити порядок використання пожежних автомобілів місцевої пожежної охорони  Лопатинської селищної ради Червоноградського району Львівської області  (додаток 2).

3.  Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань планування, бюджету, фінансів, енергозбереження та інвестицій (голова комісії Війтович Н.Т.).

.

 

Селищний голова                                                  Олег МИКИТИН

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення

Лопатинської селищної ради

від 02.11.2023 р. №

 

ПОРЯДОК

використання службового легкового автомобіля в Лопатинській селищній раді Червоноградського району Львівської області

 

                                                         І. Загальні положення.

 

       1.1. Порядок використання службового автомобіля в Лопатинській селищній раді (далі – Порядок) розроблено на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2003 року № 848 «Про впорядкування використання легкових автомобілів бюджетними установами та організаціями», Наказу Міністерства транспорту України від 10 лютого 1998 року №43 «Про затвердження Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті», з метою раціонального використання службового автотранспорту в Лопатинській селищній раді Червоноградського району Львівської області та  економного витрачання бюджетних коштів.

       1.2. Цей Порядок визначає процедуру використання службового автомобіля ВАЗ 2107, реєстраційний номер ВС 4612 ОЕ,2004 року випуску, який перебуває на балансі Лопатинської селищної ради для поїздок, пов'язаних із службовою діяльністю посадових осіб місцевого самоврядування Лопатинської селищної ради (далі — посадові особи).

       1.3. Обслуговування посадових осіб службовим автомобілем та його утримання здійснюється в межах встановлених лімітів та бюджетних асигнувань, передбачених  кошторисом установи.

 

                                 ІІ. Використання службових автомобілів.

 

       2.1. Службовий автотранспорт використовується посадовими особами виключно для цілей, пов’язаних зі службовою діяльністю відповідно до діючих норм законодавства, регулюючих порядок використання службового автотранспорту та цього Порядку.

       2.2. Службовий автомобіль закріплюється за конкретно визначеними посадовими особами  на підставі розпорядження селищного голови або особи, яка виконує його обов'язки.

       2.3. У разі відсутності (відпустка, тимчасова втрата працездатності тощо) посадової особи, за якою закріплений службовий автомобіль, такий автомобіль може використовуватись іншою посадовою особою, згідно розпорядження селищного голови, з правом підпису подорожнього листа.

      2.4.  Право на керування автомобілем має посадова особа за умови наявності водійського посвідчення відповідної категорії на право керування транспортним засобом , медичну довідку відповідного зразка та договором про матеріальну відповідальність. Право керування службовим легковим автомобілем мають також селищний голова, старости, посадові особи  у разі наявності відповідних документів. Забороняється допускати до управління автомобілем сторонніх осіб.

 

       2.5. Місцем стоянки службового легкового автомобіля  ВАЗ 2107, реєстраційний номер ВС 4612 ОЕ,2004 року випуску визначено адресу: смт. Лопатин вул. Центральна,33 (територія гаражу Комунального підприємства Лопатинської селищної ради).

      2.6. Відповідальність за  технічний стан автомобіля, забезпечення його безпечної експлуатації, відповідно до інструкції з експлуатації автомобіля, його чистоту несе посадова особа , за якою закріплений автомобіль.

     2.7 Норми витрат пального на службовий автомобіль розраховуються відповідно до Наказу Міністерства транспорту України № 43 від 10.02.1998 року «Про затвердження Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті» .

      2.8. Первинним документом обліку роботи автомобіля  та списання витрачених пально-мастильних матеріалів є подорожній лист (Додаток 1), заповнення усіх реквізитів якого є обов’язковим. Виїзд службового автомобіля без подорожнього листа забороняється. Видача подорожнього листа реєструється в журналі їх видачі.

       2.9. Після кожної поїздки посадова особа, в розпорядження якої надано автомобіль, в подорожньому листі підтверджує особистим підписом час закінчення обслуговування та пробіг автомобіля. Використання талонів на пальне посадова особа, за якою закріплений службовий автомобіль, підтверджує чеками з АЗС, де зазначено вид та кількість пального. Даний чек додається до подорожнього листа та щоденно здається до відділу бухгалтерського обліку та звітності для відображення в обліку заправки автомобіля.

    2.10. Списання пального та мастильних матеріалів щомісячно здійснюється відділом бухгалтерського обліку та звітності за фактичними витратами, але не більше затверджених лімітів та нормативів витрачання пального з застосуванням коригуючих коефіцієнтів , встановлених розпорядженням голови селищної ради, на підставі подорожніх листів згідно з пробігом автомобіля, відомостей отримання талонів на пальне водіями та актів на списання пального. Відповідальність за оформлення та реєстрацію подорожніх листів, оформлення відомості обліку видачі талонів на нафтопродукти несе спеціаліст І категорії відділу  бухгалтерського обліку та звітності відповідно до посадової інструкції.

    2.11. Для узагальнення інформації використовується Акт на списання пального, який щомісячно протягом 3-х робочих днів наступного місяця за звітним  здається до відділу бухгалтерського обліку та звітності. В документі зазначається загальна кількість витраченого пального за місяць та його вартісна оцінка. Акт складається та підписується комісією та затверджується селищним головою.

             

     ІІІ. Відповідальність за порушення порядку використання службового автомобіля.

 

       3.1. Відповідальність за недотримання порядку використання службового автотранспорту та перевищення встановлених лімітів несуть посадові особи, які його використовували.

       3.2. У випадку порушення встановленого порядку використання службового автомобіля проводиться службове розслідування для виявлення винних осіб.

       3.3.  У випадку дорожньо-транспортної пригоди за участі службового автомобіля, водій цього автомобіля повинен діяти відповідно до Правил дорожнього руху України та негайно повідомити селищного голову про причини та умови її виникнення.

       3.4. Особа, винна у скоєнні дорожньо-транспортної пригоди при використанні службового автомобіля, несе відповідальність у відповідності до чинного законодавства України. 

                                                          

     Секретар селищної ради                                              Галина БІЛИК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до рішення

Лопатинської селищної ради

від 02.11.2023 р. №

 

 

ПОРЯДОК

використання пожежних автомобілів місцевої пожежної охорони  Лопатинської селищної ради Червоноградського району Львівської області

 

                                                        І. Загальні положення.

 

         1.1. Порядок використання пожежних автомобілів в Лопатинській селищній раді (далі – Порядок) розроблено на підставі Настанови з експлуатації транспортних засобів в органах та підрозділах ДСНС України, затвердженої наказом державної служби України з надзвичайних ситуацій від 27.06.2013 року №432, Наказу Міністерства транспорту України від 10 лютого 1998 року №43 «Про затвердження Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті», з метою раціонального використання пожежних автомобілів місцевою пожежною охороною (МПО) Лопатинської селищної ради Червоноградського району Львівської області та  економного витрачання бюджетних коштів.

       1.2. Цей Порядок визначає процедуру використання пожежних  автомобілів марки ЗИЛ 431412, реєстраційний номер ВС 078Е,1993 року випуску, який з пожежно-технічним обладнанням перебуває у безоплатному користуванні місцевої пожежної охорони Лопатинської селищної ради згідно додаткової угоди № 1 від 10.03.2021 року до Договору про співробітництво № 51-21 від 10.03.2021р. та пожежний автомобіль  марки STEYR 10S, реєстраційний номер ВС4752ОМ,1975 року випуску, який прийнятий у комунальну власність згідно договору дарування від 05.04.2022року і перебуває на балансі Лопатинської селищної ради в складі основних засобів місцевої пожежної охорони в с. Сморжів.

     1.3. Пожежні автомобілі  обов’язково повинні бути зареєстровані службами безпеки дорожнього руху (Державною автомобільною інспекцією МВС України) , бути оснащені спеціальними звуковими і світловими сигнальними пристроям синього  кольору , встановленими над кабіною. Пожежні автомобілі використовуються безпосередньо при ліквідації пожеж та наслідків НС за сигналом «ТРИВОГА» на території Лопатинської територіальної громади.

 

ІІ. Організація експлуатації транспортних засобів

       2.1. З метою підвищення рівня пожежної безпеки на території Лопатинської територіальної громади, а також своєчасного реагування на пожежі та надання допомоги у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у разі їх виникнення рішенням селищної ради  створена місцева пожежна охорона, яка розташована в с. Сморжів по вул. Головна,5а. Приміщення гаражу забезпечує зручність розміщення і зберігання ТЗ, їх технічного обслуговування і ремонту відповідно до технологічного процесу, а також зберігання ТЗ і технічного майна, швидкий і зручний вихід ТЗ з гаражу, надійну охорону і пожежну безпеку. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення МПО здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством. Структурою МПО Лопатинської селищної ради , затвердженої рішенням Лопатинської селищної ради №16 від 5 березня 2021року  передбачено посади 2-х водіїв автотранспортних засобів.

Водії відповідають за збереження закріплених за ними ТЗ, їх постійну справність і готовність та зобов'язані:

знати матеріальну частину, технічні можливості та інструкцію з експлуатації ТЗ і спецагрегатів, на яких їм дозволено працювати ;

вміло та безпечно керувати закріпленими за ними ТЗ у різних експлуатаційних умовах, працювати із спеціальними агрегатами і обладнанням;

постійно перевіряти за укомплектованістю ТЗ обладнанням, устаткуванням, інструментом, первинними засобами пожежогасіння ;

технічний стан ТЗ (зовнішнім оглядом, запуском і прослуховуванням двигуна, діагностуванням агрегатів і систем, випробуванням на ходу, увімкненням і роботою спецагрегатів);

утримувати ТЗ і спецагрегати технічно справними, а у випадку виявлення несправностей негайно  вживати невідкладних заходів щодо їх усунення; знати і виконувати Правила дорожнього руху , безпеки праці та виробничої санітарії; при виконанні службових обов’язків мати медичну довідку за відповідною формою;

знати норми витрат пального і мастильних матеріалів, не допускати їх перевитрат;

         Під час керування ТЗ водій повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, реєстраційний документ на транспортний засіб (технічний талон, Свідоцтво про реєстрацію, технічний паспорт),виданий ДАІ дозвіл на встановлення та використання на ТЗ спеціальних звукових і світлових сигнальних пристроїв синього кольору в разі обладнання автомобіля вказаними пристроями (зберігається у ТЗ),дорожній лист, інші документи, що підтверджують правомірність використання ТЗ.

 

       2.2. Водій, який приймає ТЗ, в присутності водія, який здає ТЗ, повинен перевірити технічний стан ТЗ за зовнішнім оглядом, запуском і прослуховуванням двигуна, діагностуванням агрегатів і систем, випробуванням на ходу, увімкненням і роботою спецагрегатів , при цьому час роботи двигуна не повинен перевищувати З хв. - для ТЗ із карбюраторними двигунами, у тому числі 2 хв. на роботу із спецагрегатами та зробити відповідні записи в експлуатаційних картках.

 

      2.3. Експлуатація пожежного автомобіля (виїзд до місця пожежі) відбувається лише за вказівкою  диспетчера 21 ДПРЧ м. Радехова. У разі виникнення пожежі черговий диспетчер повідомляє про пожежу чергового водія МПО,  який , в свою чергу, повідомляє про потребу виїзду пожежного автомобіля на пожежу старосту. Староста  виписує дорожній лист на виїзд автомобіля стройової експлуатації за сигналом «Тривога», де вказує дату, марку та реєстраційний номер пожежного автомобіля, місце виклику, стислу інформацію про подію, робить відмітку часу отримання повідомлення про подію від чергового диспетчера 21 ДПРЧ м. Радехова, та його прізвище, ім’я та номер телефону . Лише  тоді водій пожежного автомобіля місцевої пожежної охорони має право виїхати на місце пожежі для підвозу води.

Реєстрація дорожніх листів ведеться старостою округу в журналі реєстрації дорожніх листів. Журнал обліку подорожніх листів, виконаний в табличному вигляді, представляючи собою відомість, розділену на колонки. Таких колонок сім. У них вносяться наступні дані: порядкові номери виданих листів, дати видачі, ПІБ водіїв, реєстраційні номери пожежних автомобілів, підписи водія і бухгалтера, примітки в разі потреби.

      2.4. Основними обліковими документами  в місцевій пожежній охороні є  експлуатаційна картка (додаток 9 до Настанови з експлуатації транспортних засобів в органах та підрозділах ДСНС України). Експлуатаційна картка заводиться щомісяця на кожний пожежний автомобіль  і є документом обліку його роботи. Експлуатаційна картка заповнюється черговим водієм. Після кожного виїзду на пожежу водій заносить до експлуатаційної картки час  виїзду та час повернення , показник спідометра перед виїздом, пройдений кілометраж до місця пожежі і назад, тривалість роботи ТЗ на ліквідації пожежі та витрати пального. Використання талонів на пальне водій,  який працював на пожежному автомобілі, підтверджує чеками з АЗС, де зазначено вид та кількість пального. Даний чек додається до експлуатаційної картки. Правильність внесених записів засвідчується підписом водія і контролюється під час зміни водіїв.

Повністю заповнена і підписана експлуатаційна картка щомісяця, протягом 3-х робочих днів наступного місяця за звітним  здається до відділу бухгалтерського обліку та звітності Лопатинської селищної ради.

 

     2.5 Норми витрат пального на пожежні автомобілі розраховуються відповідно до Наказу Міністерства транспорту України № 43 від 10.02.1998 року «Про затвердження Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті» .

      2.6. Списання пального та мастильних матеріалів щомісячно здійснюється відділом бухгалтерського обліку та звітності за фактичними витратами, але не більше затверджених лімітів та нормативів витрачання пального з застосуванням коригуючих коефіцієнтів , встановлених розпорядженням голови селищної ради, на підставі підсумкових даних експлуатаційної картки , відомостей отримання талонів на пальне водіями. Відповідальність за оформлення відомості обліку видачі талонів на нафтопродукти несе спеціаліст І категорії відділу  бухгалтерського обліку та звітності відповідно до посадової інструкції.

 

 

ІІІ. Правила  техніки безпеки при експлуатації  пожежних автомобілів.

          3.1. Для запобігання травматизму необхідно забезпечити правильне утримування пожежних автомобілів, дотримуватись необхідних вимог при виїзді і прямуванні на пожежу, обслуговуванні пожежних автомобілів і їх використанні при гасінні пожеж. Недотримання правил техніки безпеки не тільки приведе до травматизму, але і сповільнює гасіння пожежі, що приводить до додаткових збитків.

         3.2. Водії несуть відповідальність за техніку безпеки при роботі на закріпленому за ними автомобілі, за справний стан його механізмів, агрегатів і ходової частини.  Утримування пожежних автомобілів повинно бути організоване так, щоб не захаращувати проходи між ними, доступ до дверей і відсіків був вільним, у кабіні і салонах не повинно бути яких-небудь сторонніх речей. Шухляди і стелажі для спецодягу повинні встановлюватися так, щоб до них був вільний доступ, дверцята їх повинні фіксуватися у відкритому положенні.

         3.3. При технічному обслуговуванні і ремонті необхідно користатися справним інструментом. При роботі гайковими ключами забороняється застосовувати підкладки, нарощувати ключ другим ключем чи трубою, відвертати гайки за допомогою зубила і т. д. При роботах на вивішених автомобілях необхідно встановлювати упори для запобігання мимовільних опускань пожежного автомобіля.

       3.4. Забороняється виконувати технічне обслуговування і ремонт при працюючому двигуні. Робота двигуна повинна перевірятися при загальмованих колесах автомобіля і нейтральному положенні важеля переключення передач.

        3.5.  При зміні варти запуск двигунів може проводитись тільки після огляду і приймання пожежного устаткування; при роботі двигунів випускні трубопроводи повинні бути з`єднаними з газовідвідними каналами; після зупинки двигуна гараж необхідно провітрювати;

       3.6. Під час руху на пожежу за безпеку руху пожежного автомобіля відповідає водій, для якого обов'язкове виконання всіх статей «Правил дорожнього руху». Під час руху пожежного автомобіля водій повинен безупинно спостерігати за показаннями контрольних приладів. Поява шуму і стукоту в агрегатах, відхилень у показаннях приладів є подіями, при яких необхідно з'ясувати причину несправності й усунути її. Водіям забороняється курити, висуватися з вікон, стояти на підніжках. У нічний час стоянка пожежного автомобіля повинна позначатися приборами освітлення;

     3.7. На місці пожежі пожежний автомобіль установлюється на рівній площадці, при цьому пожежний автомобіль не повинен мішати нормальному руху транспорту. Необхідно також передбачити можливість відводу пожежного автомобіля при раптовому поширенні пожежі в його бік.

       3.8. В темний час доби насосне відділення, щитки приборів повинні освітлюватися. Для запобігання загорянь пожежних автомобілів забороняється; їх експлуатація з несправною електропроводкою, витоком палива, мастила; користуватися відкритим вогнем при підігріві двигуна і перевірці рівня електроліту в акумуляторах. Пожежу, що виникла на автомобілі варто гасити вуглекислотним вогнегасником, піском або накрити осередок пожежі щільним матеріалом.

      3.9. Щорічно проводити страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на випадок шкоди заподіяної життю, здоров'ю, майну третіх осіб під час експлуатації наземного транспортного засобу.

 

 

      Секретар селищної ради                                             Галина БІЛИК

 

Безымянный

     ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО  РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

                                                       Р І Ш Е Н Н Я  

 

       Від   02.11. 2023  року                       №                      смт. Лопатин

 

Про затвердження Положення про порядок встановлення меморіальних дошок та пам’ятних знаків на території населених пунктів Лопатинської селищної територіальної громади

 

Керуючись статтями 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про охорону культурної спадщини», Закону України «Про культуру», постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. № 1181 «Деякі питання спорудження (створення пам’ятників і монументів)», наказу державного комітету України з будівництва та архітектури, Міністерства культури і мистецтв України від 30.11.2004р.м № 231/806 «Про затвердження Порядку спорудження (створення) пам’ятників і монументів», з метою увічнення пам’яті видатних осіб і вшанування визначних історичних подій, що відбулися на території громади, формування та збереження її історико-культурного середовища, інформування гостей та мешканців про історію Лопатинської селищної  територіальної громади, селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

     1. Затвердити Положення про порядок встановлення меморіальних  дошок та пам’ятних знаків на території населених пунктів  Лопатинської селищної  ради  (додається).

     2.Контроль за виконанням цього рішення покласти на Комісія з питань соціально-гуманітарного розвитку територій, інформаційного   забезпечення,освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та туризму  (Василишин А.В)

 

 

     Селищний голова                                               Олег МИКИТИН

 

 

Додаток

до рішення сільської ради

від 02.11.2023 року №

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок встановлення меморіальних дошок та пам’ятних знаків на території населених пунктів Лопатинської селищної  ради

 

Встановлення меморіальних дошок та пам’ятних знаків є однією з форм увічнення пам’яті видатних осіб і вшанування визначних історичних подій, що відбулися  на території населених пунктів Лопатинської селищної  територіальної  громади.

Меморіальні дошки та  пам’ятні знаки, встановлюються на фасадах, інтер’єрах будівель, споруд комунальної власності Лопатинської селищної  територіальної  громади і на закритих територіях, пов’язаних із історичними подіями, життям і діяльністю видатних громадян.

 

 Розділ I.

Загальні положення

    1. Положення про порядок встановлення меморіальних  дошок та пам’ятних знаків на території населених пунктів Лопатинської селищної  територіальної  громади (далі – Положення) розроблено відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону культурної спадщини», «Про культуру», постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 № 1181 «Деякі питання спорудження (створення пам’ятників і монументів)», наказу державного комітету України з будівництва та архітектури, Міністерства культури і мистецтв України від 30.11.2004р. №231/806 «Про затвердження Порядку спорудження (створення) пам’ятників і монументів», з метою увічнення пам’яті видатних осіб і вшанування визначних історичних подій, що відбулися на території громади, формування та збереження її історико-культурного середовища, інформування гостей та мешканців про історію Лопатинської селищної  територіальної громади.
    2. Положення визначає:
    • критерії, що є підставами для ухвалення рішень про відзначення визначних подій, а також увічнення пам’яті осіб, досягнення і внесок яких у сфері їх діяльності принесли довготривалу користь  територіальній громаді  Лопатинської селищної  ради та країні;
    • порядок розгляду та вирішення питань про установку меморіальних дошок та пам’ятних знаків;
    • правила установки меморіальних дошок та пам’ятних знаків;
    • порядок обліку меморіальних дошок та пам’ятних знаків і відповідальність за їх стан та збереження;
    • порядок демонтажу пам’ятних знаків та меморіальних дошок.

1.3. Основні поняття, що використовуються в Положенні:

Пам’ятний знак – стела, обеліск, колонна, пам’ятний камінь тощо, що встановлюються на території громадських місць, з метою вшанування визначних подій в історії громади та пам’яті діячів місцевого значення.

Меморіальна дошка – пам’ятний знак у вигляді плити з довговічного матеріалу: каменю (мармуру, граніту) чи металевого сплаву (бронза, чавун, алюміній), встановлений на нерухомих історико-культурних об’єктах чи пам’ятних місцях, із текстом, що розкриває зв’язок історико-культурного об’єкта з історичними подіями чи видатними діячами.

Меморіальні дошки і пам’ятні знаки виготовляються фахівцями за погодженим проектом.

    1.  Вимоги цього Положення є обов’язковими для всіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, місцевих осередків політичних партій, творчих спілок, громадських об’єднань, трудових колективів та ініціативних груп, які пропонують встановлення пам’ятних знаків, меморіальних дошок на території населених пунктів Лопатинської  громади.

 

ІІ. Підстави для прийняття рішень

про встановлення пам’ятних знаків та меморіальних дошок

2.1. Підставою для встановлення пам’ятних знаків та меморіальних дошок є:

- загальнозначущі події в історії сіл, які увійшли при об’єднанні або особистий внесок видатної особистості в певну сферу діяльності, які сприяли довготривалій користі державі та Лопатинській селищній  територіальній   громаді;

- наявність офіційно визнаних досягнень особи в державній, громадській, політичній, військовій, виробничій і господарській діяльності, в науці, техніці, літературі, мистецтві, культурі, спорті тощо;

- підтвердження історико-архівними і нагородними документами заслуг особи перед містом і Україною;

- наявність архівних матеріалів або наукових досліджень, що вказують на зв’язок між визначною історичною подією, життям і діяльністю видатної особи та адресою встановлення пам’ятного знаку або меморіальної дошки;

2.2. Увічненню підлягає пам’ять про  осіб, що загинули (померли).

 

ІІІ. Порядок розгляду і реалізації клопотань

3.1 Клопотання про встановлення меморіальних дошок та пам’ятних знаків подається на ім’я селищного  голови. У клопотанні необхідно обґрунтувати доцільність встановлення пам’ятного знаку, меморіальної дошки, запропонувати місце розташування, зазначити, за рахунок яких коштів буде здійснюватися фінансування виготовлення і встановлення  та надати пропозиції щодо подальшого балансового обліку об’єкту. До клопотання також додається біографічна або історична довідка про людину чи знаменну подію, на честь якої встановлюється пам’ятний знак, меморіальна дошка  з обов’язковим посиланням на історичні, архівні документи чи інші джерела інформації, ескізний проект пам’ятного знаку, лист-погодження місцевого органу охорони культурної спадщини, якщо  будівля, на якій має бути розміщено меморіальну  дошку  віднесена до категорії об’єктів культурної спадщини.

3.2 Написи на пам’ятних знаках, меморіальних дошках подаються українською мовою в простій, стислій формі без скорочень. Написи на меморіальних дошках, пов'язаних з діячами інших національних культур, можуть також дублюватися мовою народу, до якого належить особа, пам'ять  якої  увічнюється.

3.3. Клопотання про встановлення дошок та пам’ятних знаків надходять від підприємств і організацій всіх форм власності та підпорядкування, громадських організацій, юридичних і фізичних осіб, ініціативних груп з числа громадян громади чисельністю не менше 250 осіб на ім’я селищного  голови, який направляє їх на розгляд постійних депутатських комісій  з питань освіти, культури, молоді, фізичної культури, спорту, охорони здоров’я, соціального захисту,  регламенту, етики та законних прав інтересів громадян,  із залученням представника старостинського округу на території якого планується встановлення дошки чи пам’ятного знаку (далі – Комісія).

Клопотання родичів та інших фізичних осіб Комісією не розглядається.

3.4. Перелік документів, що подаються на розгляд Комісії:

– клопотання;

– історична або біографічна довідка;

– копії архівних, нагородних документів, що підтверджують достовірність і значущість події або заслуги особи, пам’ять про яку увічнюється;

– довідка з вказівкою періоду проживання особи, на честь якої встановлюється меморіальна дошка;

– письмове зобов’язання організації, яка порушує клопотання про фінансування робіт по художньо-архітектурному проектуванню, виготовленню, встановленню і технічному забезпеченню урочистого відкриття меморіальної дошки;

– лист-погодження органу охорони культурної спадщини, якщо будівля занесена до реєстру пам’яток архітектури, чи пам’ятний знак встановлюється в охоронній зоні;

– лист-згода власника (балансоутримувача) будівлі, на якій має бути розміщено меморіальну дошку, якщо будівля не є об’єктом комунальної власності селищної ради;

– згода членів сім’ї особи, пам’ять про яку увічнюється, якщо є можливість отримання такої згоди;

- узгоджений ескіз і текст напису (проект) пам’ятного знаку з відділом архітектури, екології та земельних відносин, меморіальної дошки з  гуманітарним відділом Лопатинської селищної ради;

- узгоджене з відділом  архітектури, екології та земельних відносин  безпосереднє місце встановлення пам’ятного знаку та  з гуманітарним відділом  безпосереднє місце встановлення меморіальної дошки;

- у випадку розміщення дошки на пам’ятці культурної спадщини – погодження органу охорони культурної спадщини.

3.5. На засіданнях Комісії за запрошенням голови комісії можуть бути присутніми представники громадськості, засобів масової інформації, депутати селищної  ради, фахівці.

Засідання Комісії проводяться по мірі надходження заяв.

Засідання комісії вважається правочинним, якщо на ньому присутні не менше половини членів комісії. Засідання комісії протоколюється.

Голова комісії керує роботою Комісії, головує на засіданнях та підписує протокол засідання.

3.6. За результатами розгляду клопотань Комісія може прийняти такі рішення:

– підтримати клопотання і рекомендувати сесії Лопатинської селищної  ради прийняти рішення про надання дозволу на встановлення пам’ятного знаку, меморіальної дошки, звернутися з пропозицією доручити відповідним виконавчим органам селищної  ради здійснення контролю і надання консультативно-методичної допомоги в організації художньо-архітектурного проектування, виготовлення, встановлення і технічного забезпечення урочистого відкриття меморіальної дошки за рахунок коштів організації, яка порушила клопотання;

– перенести розгляд клопотання на термін, визначений Комісією, у зв’язку з необхідністю отримання додаткових відомостей і документів або з інших причин, встановлених Комісією;

– рекомендувати організації, яка порушила клопотання, вшанувати пам’ять про подію або особу в іншій формі (у формі скульптурного портрета, бюста, тематичної композиції в інтер’єрі будівлі або на закритій території);

– мотивовано відхилити клопотання.

3.7. Рішення приймається більшістю голосів членів Комісії, які присутні на засіданні, відкритим голосуванням і відображається в протоколі. У випадку рівної кількості голосів ЗА та ПРОТИ вирішальне слово належить голові комісії.

3.8. Після затвердження протоколу засідання Комісії письмові повідомлення про рішення Комісії направляються організаціям,  які порушили клопотання.

3.9. Комісія має право також ініціювати та рекомендувати встановлення меморіальних дошок та інших пам’ятних знаків із увічнення пам’яті видатних осіб і вшанування визначних історичних подій, що відбулися на території територіальної громади, за рахунок коштів місцевого  бюджету в рамках відповідних цільових програм.

3.10.  На підставі пропозицій Комісії сесія селищної ради приймає остаточне рішення про встановлення пам’ятного знаку чи меморіальної  дошки.

Проекти рішень селищної ради щодо встановлення пам’ятних знаків готує  відділ  архітектури, будівництва, земельних відносин та екології, щодо встановлення меморіальних дошок – гуманітарний відділ Лопатинської селищної  ради.

3.12. Після прийняття відповідного рішення сесією селищної  ради ініціатор зобов’язаний виконати наступні вимоги:

- у разі потреби здійснити заходи з приведення у належний стан фасад будівлі, прилеглої території, де має бути чи вже встановлено пам’ятний знак, меморіальну дошку;

- здійснити заходи щодо передачі пам’ятного знаку, меморіальної дошки до комунальної власності – в разі якщо дошку встановлено на будівлі або земельній ділянці, що належить до комунальної власності сільської ради, або передати на баланс власника (балансоутримувача) будівлі, якщо будівля або земельна ділянка не є об’єктом комунальної власності.

3.13. Комісія також може прийняти рекомендації щодо збереження або демонтажу самовільно встановлених пам’ятних знаків, меморіальних дошок згідно зі встановленою процедурою. В разі позитивного рішення про збереження пам’ятних знаків, меморіальних дошок Комісія готує відповідний проект рішення сесії селищної  ради про дозвіл на збереження пам’ятних знаків, меморіальних дошок. В разі негативного рішення Комісії – про демонтаж самовільно встановлених пам’ятних знаків, меморіальних дошок.

 

ІV. Правила встановлення пам’ятних знаків та меморіальних дошок

4.1. Меморіальні дошки та пам’ятні знаки встановлюються не раніше ніж через 1 рік після історичної події або смерті особи, пам’ять про яку увічнюється.

Обмеження щодо термінів встановлення пам’ятних знаків та меморіальних  дошок не поширюються на осіб, удостоєних звання «Герой України», «Почесний громадянин Лопатинської громади».

4.2. В межах населеного пункту може бути встановлена тільки одна меморіальна дошка або пам’ятний знак – за місцем роботи або проживання особи, або на  місці, пов’язаному з відповідною історичною подією.

4.3. Якщо пам’ять особи вже вшановано в інших формах (присвоєно ім’я особи установі, названо на його честь вулицю, сквер, встановлено пам’ятник, бюст), меморіальні дошки не встановлюються, за винятком історичних подій.

4.4. У разі встановлення меморіальних  дошок у населених пунктах Лопатинської селищної ради різними мовами, перший напис повинен бути державною мовою.

4.5. Розмір меморіальних дошок визначається обсягом інформації, що на них розміщується, наявністю портретного зображення, декоративних елементів і повинен бути сумірний будівлі або споруді, на якій встановлюється, але не більше 500 мм х 1000 мм.

 

V. Порядок збереження пам’ятних знаків та меморіальних дошок

5.1. Після встановлення пам’ятний знак, меморіальна дошка є невід'ємним художньо-архітектурним елементом будівлі, території.

5.2. Організації, на балансі яких знаходяться пам’ятні знаки, меморіальні дошки, забезпечують їх збереження в належному естетичному вигляді за рахунок власних коштів чи коштів отриманих з інших джерел не заборонених законодавством.

5.3. Реставрація або відновлення пам’ятного знаку, меморіальної дошки здійснюється за погодженням з гуманітарним відділом та відділом архітектури, будівництва, земельних відносин та екології Лопатинської селищної  ради.

5.4. Контроль за збереженням пам’ятних знаків, меморіальних дошок здійснюють балансоутримувачі відповідних об’єктів.

 

VI. Порядок обліку пам’ятних знаків та меморіальних дошок

6.1. Облік та інвентаризацію пам’ятних знаків, меморіальних дошок здійснює Лопатинська  селищна   територіальна громада  шляхом формування реєстру пам’ятних знаків та меморіальних дошок (далі – Реєстр).

6.2. Всі пам’ятні знаки, меморіальні дошки, встановлені на території Лопатинської селищної  ради, в тому числі встановлені на будівлях, які не належать до комунальної власності, мають бути внесені до Реєстру.

6.3. Реєстр має містити:

- копію рішення про надання дозволу на встановлення пам’ятного знаку чи меморіальної дошки;

- копію затвердженого тексту напису;

- копію затвердженого ескізу (проекту);

- фото пам’ятного знаку чи меморіальної дошки;

- відомості про автора, розміри та матеріал пам’ятного знаку, меморіальної дошки;

- відомості про балансоутримувача пам’ятного знаку, меморіальної дошки.

6.4. Лопатинська селищна  рада  проводить інвентаризацію пам’ятних знаків та меморіальних дошок не рідше одного разу на 5 років.

6.5. Пам’ятні знаки, меморіальні дошки потенційно є складовою частиною об’єкту культурної спадщини. Пам’ятні знаки та меморіальні дошки можуть бути визначені також окремо пам’ятками монументального мистецтва (якщо знак чи дошка має високу художню цінність) у порядку, визначеному чинним законодавством.

 

VIІ. Порядок демонтажу пам’ятних знаків та меморіальних дошок

7.1. Демонтаж пам’ятних знаків, меморіальних дошок відбувається:

- при відсутності дозволу на встановлення пам’ятного знаку, меморіальної дошки;

- при потребі виконання ремонтних та реставраційних робіт будівлі, на якій розташовані меморіальні дошки, на період проведення вказаних робіт;

- при знесенні будинку;

- на виконання вимог чинного законодавства України.

При відсутності дозволу на встановлення пам’ятних знаків, меморіальних дошок  Лопатинська селищна  рада готує акт про виявлення самовільно встановлених пам’ятних знаків, меморіальних дошок та підтверджуючі фотоматеріали для розгляду на засіданні Комісії, а в подальшому на сесії селищної ради. Селищною  радою вживаються всі необхідні заходи для виявлення осіб, які без відповідного дозволу встановили пам’ятний знак чи меморіальну дошку.

При ремонті та реконструкції будівлі організація-балансоутримувач здійснює демонтаж, забезпечує збереження меморіальних дошок і після закінчення робіт розміщує їх на колишнє місце за рахунок власних засобів.

При знесенні будівлі організація-балансоутримувач здійснює демонтаж пам’ятних знаків, меморіальних дошок за рахунок власних засобів і передає пам’ятні знаки по акту на зберігання у Лопатинську  селищну  раду, або при узгодженні із забудовником, можуть бути вмонтовані у стіну новобудови, яку зведено на місці знесеного будинку.

7.2. У разі демонтажу пам’ятних знаків, меморіальних дошок організацією-балансоутримувачем ініціатор письмово повідомляє Лопатинську селищну раду  про демонтаж, його причину, зазначаються відповідальні виконавці, строки та місце зберігання пам’ятних знаків, меморіальних дошок на період проведення робіт.

7.3. Демонтаж пам’ятних знаків та меморіальних дошок здійснюється шляхом прийняття рішення сесією Лопатинської  селищної  ради.

7.4. У випадку прийняття сесією Лопатинською селищною   радою  рішення про демонтаж самовільно встановлених пам’ятних знаків, меморіальних дошок, особи, які без відповідного дозволу їх встановили, повинні провести демонтаж в термін, визначений рішенням.

7.5. Про демонтаж пам’ятного знаку або меморіальної дошки складається акт, який підписують балансоутримувач, представники відділу освіти, культури, туризму, молодіжної політики та спорту та відділу житлово-комунального господарства, екології та земельних відносин.

7.6. Демонтаж або перенесення пам’ятних знаків, меморіальних дошок з метою розміщення інформаційно-рекламних об’єктів не допускається.

7.7. У разі самовільного демонтажу пам’ятних знаків, меморіальних дошок, які стоять на обліку, Лопатинська селищна  рада готує звернення до правоохоронних органів для вжиття відповідних заходів, яке підписується  селищним головою.

 

 

 

 

 

VІІІ. Порядок вирішення спорів

 

8.1. Спори і розбіжності, які можуть виникнути при виконанні вимог даного Положення, вирішуються шляхом переговорів або згідно з чинним законодавством.

 

ІХ. Прикінцеві положення

 

9.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться рішенням Лопатинської селищної   ради.

 

                                                                                                      

       Секретар ради                                                                   Галина БІЛИК

 

Описание: Безымянный

ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

35 СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

                                                Р І Ш Е Н Н Я                

 

від 02 листопада 2023 року                      №                              смт. Лопатин

 

Про демонтаж пам’ятника

с. Березівка

 

На виконання пункту 1 статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки громадських слухань Лопатинська  селищна рада,

 

ВИРІШИЛА:

1. Демонтувати частину пам’ятного знаку (солдата) загиблим воїнам односельчанам,  який розташований за адресою с. Березівка Червоноградського району Львівської області.

2. Демонтаж радянської символіки провести господарським способом   з подальшим благоустроєм території, на якій він був розташований.

         3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань регламенту, етики та захисту законних прав громадян та на комісію з питань землекористування, архітектури, будівництва, екології транспорту та АПК Лопатинської селищної ради.

 

 

Селищний голова                                                           Олег МИКИТИН

 

Описание: Безымянный

ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

                                                   Р І Ш Е Н Н Я                

 

від 02 листопада 2023 року                      №                              смт. Лопатин

 

Про демонтаж пам’ятника

с. Руденко

 

На виконання пункту 1 статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки громадських слухань Лопатинська  селищна рада,

 

ВИРІШИЛА:

1. Демонтувати частину пам’ятного знаку (солдата) загиблим воїнам односельчанам,  який розташований за адресою с. Руденко Червоноградського району Львівської області.

2. Демонтаж радянської символіки провести господарським способом   з подальшим благоустроєм території, на якій він був розташований.

          3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань регламенту, етики та захисту законних прав громадян та на комісію з питань землекористування, архітектури, будівництва, екології транспорту та АПК Лопатинської селищної ради.

 

 

Селищний голова                                                           Олег МИКИТИН

 

Описание: Безымянный

ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

                                                  Р І Ш Е Н Н Я                

від 02 листопада 2023 року                      №                                 смт. Лопатин

 

Про демонтаж пам’ятника

с.Сморжів

 

На виконання пункту 1 статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки громадських слухань Лопатинська  селищна рада,

 

ВИРІШИЛА:

1. Демонтувати частину пам’ятного знаку (герба зверху та солдатів знизу) загиблим воїнам односельчанам, який розташований за адресою с. Сморжів Червоноградського району Львівської області.

2. Демонтаж радянської символіки провести господарським способом   з подальшим благоустроєм території, на якій він був розташований.

         3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань регламенту, етики та захисту законних прав громадян та на комісію з питань землекористування, архітектури, будівництва, екології транспорту та АПК Лопатинської селищної ради.

 

 

      Селищний голова                                                           Олег МИКИТИН

 

 

Описание: Безымянный

ЛОПАТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

35  СЕСІЯ    8  СКЛИКАННЯ

  Р І Ш Е Н Н Я                

від 02 листопада 2023 року                      №                              смт. Лопатин

 

Про демонтаж пам’ятника

с. Нивиці

 

На виконання пункту 1 статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки громадських слухань Лопатинська  селищна рада,

 

ВИРІШИЛА:

1. Демонтувати радянську символіку на памятному знаку загиблим воїнам односельчанам, який розташований за адресою с. Нивиці Червоноградського району Львівської області.

2. Демонтаж радянської символіки провести господарським способом   з подльшим благоустроєм території, на якій він був розташований.

         3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань регламенту, етики та захисту законних прав громадян та на комісію з питань землекористування, архітектури, будівництва, екології транспорту та АПК Лопатинської селищної ради.

 

 

Селищний голова                                                           Олег МИКИТИН

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь